O ciele dla najmłodszych

Dzień dobry wieczór ;) intensywna środa za nami i chce już tylko owinąć się kocem i z ciepłą inką zasiąść przed Netflixem :)
Ale zanim to nastąpi - będzie recenzja. Dziś książeczki kartonowej, którą kocha zarówno dwu- jak i czterolatek. To 'Moje ciało od stóp do głów' z serii Książeczka malucha od Wydawnictwa Aksjomat. Opracowała ja Agnieszka Bator, a zilustrowała Ewa Nawrocka.
To świetna pierwsza książka o ciele dla przedszkolaka. Jest nieco bardziej zaawansowana niż zwykła pokazywanka czy nazywanka. Znajdziemy tu różne sekcje z garścią informacji podstawowych i ciekawostek. Jest nazewnictwo części ciała, są pokazane różne kolory skóry i to, czego nie widać gołym okiem - szkielet, mięśnie i naczynia krwionośne. Jest krótka historia o tym skąd każdy z nas się wziął i oś życia z zaznaczonymi przełomowymi momentami. Bardzo fajne jest to, że jest też mała wzmianka o dysfunkcjach i rzeczach poprawiających komfort życia - aparacie słuchowym czy okularach. Znajdziemy tu też rozdział o zdrowym jedzeniu i o tym co się dzieje z pożywieniem po tym, jak je zjemy. W końcu są tu też informacje o tym jak wygląda wizyta u lekarza czy stomatologa i wskazówki jak dbać o ciało. Wszystko na tekturowych, solidnych stronach, bardzo przyjemnie zilustrowane. Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram