Nóżki śmierdziuszki śmieszne jak mało co!

Nie wiem czy znacie Kaczora Howarda. To bohater jednego z kultowych filmów lat 80. ale przede wszystkim to bohater komiksu Marvela.
Książka, którą dziś dla Was mam, a raczej jej bohaterowie, bardzo przypominają mi właśnie Howarda. Ta książka to 'Nóżki śmierdziuszki' Margie Palatini (w tłum. Katarzyny Rosłan) z ilustracjami Ethana Longa. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Wielka Litera (a nawet Wielka Literka 😉) w ramach serii Książeczki z innej Półeczki.
Oto mamy Dionizego i Dolores. On czuję miętę do niej a ona do niego. Ale ona czuje coś jeszcze. Za każdym razem kiedy Dionizy zdejmuje buty Dolores... mdleje. I nie ważne czy są akurat w parku, w kinie czy na plaży. Mdleje i już. Dlaczego? Ano dlatego, że Dionizemu tak bardzo śmierdzą stopy. To taki rodzaj fetoru, którego nigdy wolelibyście nie poczuć. Czy przyćmi on uczucie tej dwójki? A może uda się go zabić - długimi kąpielami albo specjalnym dezodorantem do stóp?
Książka jest przezabawna. Czytając ją świetnie bawiłam się i ja i mój mąż. Na cały głos chichotał mój czterolatek, a i dwulatkowi się podobało. Wiadomo, jest smrodek, jest kupa śmiechu 😁😂
Ale ta książka to nie tylko śmiech. Zmusza też do zastanowienia, pomaga rozpocząć rozmowę o higienie i dbaniu nie tylko o siebie.
I jeszcze ilustracje. Ja jestem w nich zakochana, chociaż wiem, że nie każdemu się spodobają. Są specyficzne, chwilami może ciut przerażające (te oczy Dolores za każdym razem kiedy mdleje! 😉). Ale przez to, że są inne, nie są przesłodzone, wydają mi się bardziej prawdziwe. A odór, płynący ze stóp Dionizego, naprawdę dzięki nim jest jakiś bardziej realny, choć tylko narysowany 😁
Jeśli lubicie się śmiać i chcecie czasem sięgnąć po książkę nie do końca serio... I jeśli macie w domu czterolatka, który zafascynowany jest tematyką smrodów, kup i innych takich, to musicie mieć tę książkę 😁 polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram