Ninja, baletnica i dużo wrażliwości. Pokochacie tę książkę

Jeśli szukacie książki, która Was poruszy, a przy tym nieco rozśmieszy, to mam coś dla Was. Cudownie subtelna, wzruszająca i zabawna. A przy tym skłaniająca do refleksji i przypominająca by nigdy nie oceniać po pozorach. Taka jest książka 'Ninja w baletkach' od Wydawnictwa M. Napisała ją Elżbieta Ksepka-Solawa, a zilustrowała Barbara Sobczyńska.
Wojtek, Rozalia i Zuzka. A do tego ciocia- babcia Adelajda, która bywa też nazywana czarownicą, a przez niektórych jest pamiętana jako wybitna tancerka. To w jej szkole przecinają się drogi i losy trójki młodych ludzi. Dziewczynę, która związana jest poniekąd ze sztukami walki (chociaż na karate chodzi trochę z musu), chłopaka, który tańczy za karę (ale tylko początkowo) i tej trzeciej - dziewczynki marzącej o tańcu, przyglądającej się miesiącami przez szybę wszystkim tym, którym życie dało szansę na to by spełniać swoje marzenia. Ale, chwila. Do niej los też się uśmiechnął. I zaczęła się jej przygoda z tańcem. Przygoda, która da jej pewność siebie, a kto wie. Może nawet przyjaciół... Innym może przynieść miłość. A balet - czy okaże się dla nich wszystkich sposobem na wyrażanie siebie? Sprawdźcie, bo warto.
To książka o przełamywaniu siebie. O stereotypach, o przemocy w szkole. O tęsknocie i o tym, że każdy ma swoją historię. Nie znamy jej, dlatego nie mamy prawa nikogo oceniać. Nie wiemy w końcu z czym się mierzy na co dzień. Książka pięknie ilustrowana - w sposób subtelny, ale wyrazisty zarazem. Z animowaną historią na brzegach stron - wystarczy szybko je kartkować by zatańczyła nam prawdziwa baletnica! A i ninję tam zobaczymy, jeśli tylko dobrze się przyjrzymy. Na końcu znajdziemy też słowniczek objaśniający baletową terminologię.
To książka, która może pomóc w znalezieniu swojej pasji. Pięknie mówi o balecie, aż chce się tańczyć. Jest tu zastosowany zabieg naprzemiennej narracji. Bardzo go lubię, bo wprowadza dużo energii i czyta się po prostu przyjemnie. Bardzo polecam! Zakochacie się w historii dzieciaków, które nie miały szansy żeby się zaprzyjaźnić. A jednak...

Polubienia

Komentarze

Instagram