Niezwykły zeszyt kreatywny

Mówię dziś do Ciebie, Ciebie i Ciebie. A co mówię? Przybliż się troszeczkę, odsłoń ucho i... 'Otwórz oczy na dźwięk z Bugim' i zaczytaj się w zeszycie kreatywnym wydanym pod szyldem marki wydawniczej Chcę, Robię, Mam!. To praca zbiorowa nad którą głowiło się sporo osób (wszystkie nazwiska znajdziecie na jednym z ostatnich zdjęć w tym poście) - m.in. Anna Chyckowska (pomysł i opracowanie koncepcji wydania; zadania i teksty), Martyna Skrednów (zadania, teksty) oraz Grzegorz Polański (ilustracje i postać Bugiego).
Jest tu tyle dobra, tyle pomysłów na kreatywne działania, że aż nie wiem od czego zacząć 🙈
Wszystko kręci się wokół dźwięku (ale też jego braku - duży plus dla twórców za wprowadzenie również w świat osób niesłyszących). Pokazany jest nie tylko z definicji. Są różne podejścia do dźwięku jako zjawiska. Mamy dźwięki w Kosmosie (czy jakieś tam są?), w najbliższym otoczeniu i w słuchowisku, które można odtworzyć dzięki dostępnym w zeszycie kodom QR i linkom. Mamy dźwięki w malarstwie i muzykę z natury. Są odgłosy domu, miasta i straszne dźwięki. Jest też coś do tańca, żeby rozruszać nie tylko szare komórki. Do każdego zagadnienia-rozdziału jest garść zadań do wykonania. Możemy stworzyć własne miasto, z ulicami i znakami drogowymi. Skoro miasto, to i dom - piękna makieta sprawi, że będziecie chcieli w nim zamieszkać. Są tu też gry, postaci wypychanki - z Bugim i jego psem oraz wyjątkowe puzzle. Wszystko to z grubego papieru, więc szybko się nie zniszczy. Zawsze można też elementy już wyjęte z kart zeszytu zalaminować, przedłużając ich trwałość.
Całość robi świetne wrażenie i podoba się dzieciom. Mój starszy syn twierdzi, że chce więcej 😁 bardzo się z Bugim polubił, a taniec, który miał miejsce przy okazji jednego z zadań zapamiętamy na długo 😂
Zeszyt ma jeszcze jedną zaletę. Zbliża. Pomaga spędzić czas z dzieckiem w sposób kreatywny, sprawia, że robicie coś razem. A to jest warte więcej niż cokolwiek innego. Wspólny czas, który animuje Wam Bugi. Dacie mu się zaprosić do krainy dźwięków?
Więcej o publikacji znajdziecie na stronie www.chcerobiemam.pl

Polubienia

Komentarze

Instagram