Niesamowita podróż przez dżunglę w poszukiwaniu szczęścia

Dziś książka, którą maglujemy codziennie. To 'Lot Osvalda' Thomasa Baasa wydany przez Wydawnictwo Tadam.
Ta książka jest tak wielowymiarowa, że w sumie nie wiem od czego zacząć. Mojemu synowi podoba się najbardziej to, że jest zielona z domieszką czerwieni. Podoba mu się historia Osvalda i jego gadający ptak. Podoba mu się w końcu format i to, że w środku jest rozkładówka z przepiękną, bardzo uspokajającą ilustracją.
Właśnie od formatu zacznę. Książka jest duża, nawet bardzo. Świetnie ogląda ją się na podłodze albo na łóżku, na leżąco. Ma piękny, matowy papier i obłędnie ilustracje.
Bohaterem jest Osvaldo. Jegomość, który wiedzie życie samotnika i rozmawia właściwie tylko ze swoim ptaszkiem Fiu-Fiu, jedynym przyjacielem jakiego ma. Który do tego pięknie śpiewa i tym śpiewem budzi go co rano.
Osvaldo jest bardzo zachowawczy. Pasuje mu to, że nigdy nie był nigdzie poza swoją dzielnicą. Pasuje mu rutyna dnia codziennego. Nie są mu potrzebne ani wielkie przygody, ani dalekie podróże, ani miłość. A przynajmniej tak mu się wydaje.
Pewnego dnia Fiu-Fiu przestaje śpiewać. Milczy i jest smutny. Osvaldo przechodzi przez myśl, że ptaszek pewnie tęskni za niebem, ale nie dopuszcza faktu, że mógłby przyjacielowi zwrócić wolność. Zamiast tego stawia go przy oknie i zamienia mu klatkę na większą. Ale to też nic nie daje.
Pewnego dnia na drodze naszego bohatera pojawia się tajemniczy sklep. Osvaldo kupuje tam małą roślinkę pochodzącą z samego serca dżungli. Ponoć uszczęśliwia ona każdego, komu się ją podaruje. Osvaldo wie już co zrobi. Da ją Fiu-Fiu, a ten odzyska radość życia. Jednak... Chwila. Nie wszystko idzie po jego myśli...
Sprawdźcie jak ta historia się skończy. I czy Fiu-Fiu odnajdzie radość życia? A przy okazji kto wie. Może Osvaldo zauważy to, co miał cały czas na wyciągnięcie ręki. I odbędzie podróż życia. Daleko poza wyznaczoną strefę komfortu.
Książka uczy jeszcze czegoś. Uporu w dążeniu do spełnienia marzeń. A to bezcenne.

Polubienia

Komentarze

Instagram