Nierozłączki - seria nie tylko dla dziewczyn

Dzień dobry!
Niczym poranna dawka wiadomości pojawiamy się my! Bo i o wiadomościach dziś będzie. Nieco niecodziennych.

Odkąd pamiętam chciałam pisać. Kiedy inne dzieci biegały po podwórku - ja pisałam swoje pierwsze opowiadania, wiersze, a nawet książki 😁 tworzyłam gazetki szkolne, później gazetę akademicką. I nie miałam wątpliwości, że swój zawód kiedyś zwiąże z pisaniem. Tak trafiłam do gazety w której pracuję do dziś. I znam ten cały świat mediów bardzo dobrze od wewnątrz.
Dlatego książka, którą dziś chcę Wam pokazać trochę mnie rozśmieszyła, trochę zmartwiła. To kolejna część serii Nierozłączki, wydanej przez Harperkids, traktująca o dwóch przyjaciółkach. Tym razem 'Lila i Pestka wydają gazetę'. Autorką jest Annie Barrows, a ilustracje przygotowała Sophie Blackall. Przekład przygotowała Emilia Kiereś.
Z tym wydawaniem gazety wszystko byłoby ok, gdyby dziewczyny robiły to z pasji. Niestety u nich gazeta jest tylko pretekstem do tego, żeby zarobić. I kupić sobie wymarzony 'niskotłuszczowy ser Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie'. I nie, dziewczynki nie są smakoszkami. W sumie nawet do końca nie lubią sera. Pragną za to tego, czym jest on pociągnięty, w co jest zapakowany. Pragną czerwonego wosku, takiego jak mają wszystkie dzieci w klasie. I z którego można robić cuda. To taki odstresowujący gniotek, gniotek, gniotek...
Ale jak na złość rodzice nie chcą im sera kupić. A one nie wiedzą jak zarobić. Z pomocą jak zawsze przychodzi tata Pestki, który opowiada dziewczynkom o czasach, kiedy sam był młody i zarabiał pisząc i wydając gazetę o życiu sąsiedztwa.
Lilce i Pestce nie trzeba dwa razy powtarzać. Najpierw inkasują kasę za prenumeratę, a później zabierają się za robienie gazety. Tylko jak wymyślić tytuł? Jak znaleźć temat, skoro w sąsiedztwie niewiele się dzieje... I jak sprawić, żeby gazeta była ciekawa, a równocześnie nie zamieniła się w tabloid pełen plotek i historii wyssanych z palca? Przed przyjaciółkami trudne zadanie...
Książka jest zabawna, ciekawa, a pomysły dziewczyn zaskakują. Całości dopełniają świetne, czarno-białe ilustracje. Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram