Nierozłączki - cudowna lektura nie tylko dla dziewczyn

To chyba znak czasów, że mamy teraz mnóstwo książek o ekologii. I to książek dla dzieci, opisujących wszystko zrozumiałym dla nich językiem. Książki z ekologią, która jest wpleciona w życie i w zgodzie z którą powinniśmy postępować. Właśnie, powinniśmy. A często tego nie robimy. Nadzieja w dzieciach (chociaż warto byłoby zacząć już teraz, nie czekając aż dzieci dorosną). Edukację warto zacząć w domu. Pomóc może książka z serii Nierozłączki - 'Lilka i Pestka ratują świat' autorstwa Annie Barrows z ilustracjami Sophie Blackall. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Harperkids i jest to 7. cześć serii.
Tym razem przyjaciółki, Lilka i Pestka mierzą się z tematem globalnego ocieplenia. W ramach wieczoru nauk przyrodniczych w szkole zamierzają przygotować projekt związany z tym tematem. Tylko skąd wziąć dobry pomysł, który zachwyci i nauczycielkę - panią Wesołą, i dzieci, i rodziców? Podczas kiedy inne dzieci działają z zapałem (Eryk planuje skonstruować robota, który będzie się żywił odpadkami; a Adam robi baterię z limonki, monety i spinaczami biurowego) dziewczyny wciąż nie czują, że to właśnie to. Bo ani pod rzucanie kostek lodu w górę nie jest finalnie dobrym pomysłem, ani to co podsunął im tata Pestki - plakaty, które przypominałyby ludziom o gaszeniu światła. Oczywiście z odpowiednimi hasłami - jak np. "Świecie przykładem - gaście światło" (nie powiem, mi ten pomysł do gustu przypadł 😁).
Dziewczynki myślą i myślą aż w końcu wpadają na pomysł idealny. Genialny w swojej prostocie, angażujący i kreatywny. Jaki? Musicie dowiedzieć się sami.
Seria jest o dziewczynkach, ale spodoba się również chłopcom. Mój starszy syn już przygotował półkę i zapowiedział, że mam ją wypełnić wszystkimi seriami 😆 i nie będę się jakoś specjalnie przed tym wzbraniać, bo przygody dziewczyn przypadły mi do gustu. Książka jest świetnie napisana, ma duże litery i ładne ilustracje. Będzie idealna dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem, ale i dla młodszych, które dopiero słuchają. Na końcu jest wyjaśnione pojęcie globalnego ocieplenia i wymienione są sposoby, które mogą nas wspomóc w walce z nim.
#lilkaipestka #bookstagram #harperkids_polska

Polubienia

Komentarze

Instagram