Niedźwiadek w nowej, cudownie kochanej książce

Niedźwiadek wraca! I to w wielkim stylu 🥰 jeszcze sympatyczniejszy, jeszcze bardziej rozczulający i wzruszający. Z nieodłącznym przyjacielem, jeżem Nunkiem i rozbrajającym uśmiechem.
Dziś premierę ma druga część przygód sympatycznego misia zatytułowana 'Niedźwiadek chce pomagać'. Autorką jest Monika Kamińska, a oszałamiające ilustracje to zasługa Agnieszki Wajdy. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwukropek. To przepiękny picture book - cały kartonowy z zaokrąglonymi rogami i w dużym formacie. Mnóstwo tu szczegółów i ogrom miłości. Tak, tak. Miłość da się pokazać na ilustracjach. I ta książka jest tego najlepszym przykładem. Tym razem Niedźwiadek i Nunek postanawiają wybrać się nad jezioro. I o ile pokonanie takiej drogi dla niedźwiedzia nie było większym problemem, tak jeżyk zaczął się dość szybko męczyć. Przyjaciel zaproponował mu pomoc - powiedział, że może go zanieść. Jednak Nunek nie chciał się na to zgodzić. Dlaczego? To musicie sprawdzić sami.
Książka w bardzo prosty, a zarazem wiele mówiący sposób traktuje o pomocy. O tym czy warto jej udzielać, ale też o tym, że czasem ktoś może jej nie przyjąć. I mieć ku temu różne powody. Nie powinniśmy wtedy naciskać, ani się obrażać. Powinniśmy zrozumieć i dać sprawom przybrać swój własny bieg. Jest tu też o tym, jak przyjmować pomoc. Tak żeby wyszło naturalnie i zwyczajnie.
Ta książka to złoto. I mówię to nie tylko dlatego, że to nasz patronat. Bez tego też bym ją polecała. Zakochacie się! Nie mówcie, że nie ostrzegałam 😉
Ps. Książka, dzięki wielu ilustracyjny szczegółom, może też posłużyć do lekcji przyrody. Są tu i pszczoły i mrówki. Są motyle, dmuchawce i nasza ulubiona dżdżownica. I poziomki. Bardzo dużo poziomek!

Polubienia

Komentarze

Instagram