Nie tylko dla miłośników zwierząt

Dzień dobry! Dziś świetna seria, którą bardzo polubiliśmy. Z gruntu dobra, przyjazna, bliskościowa i pouczająca.
To Zwierzakowo - w ramach serii w Polsce, nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń, ukazały się do tej pory dwa tytuły: 'Zwierzakowo. Na ratunek kociętom' oraz 'Zwierzakowo. Królicze kłopoty'. Autorką książek jest Lucy Daniels, a tłumaczenie przygotowała Marta Ziegler.
W pierwszej części poznajemy Amelię (tak miał się nazywać mój starszy syn, kiedy jeszcze nie było wiadomo, że będzie chłopakiem 😁). Razem z mamą przeprowadza się do babci, która żyje spokojnie w małym miasteczku - Welford. Powód przeprowadzki nie jest miły, gdyż rodzice dziewczynki się rozwiedli. Jest to jednak jedynie zaakcentowane, bez zbytniego rozwijania tematu. Bo i nie rozwód rodziców jest tutaj najważniejszy. Ale nowy start, kształtowanie siebie, swoich zainteresowań i zdobywanie nowych doświadczeń.
Amelka jest pełna obaw. Czy odnajdzie się w mieście, zdobędzie przyjaciół i czym tak właściwie jest tytułowe Zwierzakowo?
Bo dobra, na ostatnie z tych pytań mogę odpowiedzieć Wam już teraz. Otóż Zwierzakowo to... Lecznica dla zwierząt. Prowadzi ją małżeństwo, państwo Nadziejowie. Zbieg okoliczności sprawia, ze Amelia poznaje ocb córkę, Manię. I razem z nią trafia do lecznicy. Wie już, że bardzo chciałaby pomagać w tym miejscu, a w przyszłości zostać weterynarzem.
Amelia poznaje też niesfornego psiaka Maka i jego właściciela - Sylwka. Razem trafiają na gromadkę kotków, które bardzo potrzebują pomocy...
Książka uczy szacunku do zwierząt, tego, że wszędzie można znaleźć przyjaciół i tego, jak ważna jest odpowiedzialność. Szczególnie za tych, których oswoiliśmy.
Opowieści towarzyszą delikatne szkice, które idealnie oddają klimat nieco sennego miasteczka i beztroskiego dzieciństwa. Cudnie współgrają z tekstem.
Co fajne, na końcu książki znajdziemy wskazówki dotyczące opieki nad zwierzakiem i pomocy dzikim zwierzętom oraz oznaki pokazujące kiedy warto wybrać się do weterynarza. Polecamy serdecznie.

Polubienia

Komentarze

Instagram