Natka i jej przygody - książka, która Was rozbawi

Kiedyś byłam jak Natka. Przed świętami cała stawałam się kochaniem. Byłam wprost do rany przyłóż 😁 tryskałam humorem, świątecznym nastrojem, cała byłam jedną, wielką świąteczną ozdobą. A później dorosłam i sama zaczęłam organizować święta 😂 no i... Trochę mi się zmieniło 😅😉 nadal czuję nastrój (chociaż w tym roku nie bardzo), nadal cieszę się na myśl o ubieraniu choinki czy pieczeniu pierników. A jednak, jestem bardziej nerwowa, częściej chciałabym to wszystko rzucić i zakopać się pod kocyk - oczywiście z motywem świątecznym 😁
I tak właśnie zrobiłam dzisiaj. Odpuściłam i się ukryłam. W sypialni. Z książką. Padło właśnie na serię o przygodach pewnej dziewczynki. To nasze pierwsze z nią spotkanie i... Od razu udane. Jednak od razu zaznaczam, że Natki nie można brać tak bardzo serio. Trzeba podejść do niej z humorem i dystansem. Mówię o książce 'Natka i niesforny elf' Ruth Quayle z ilustracjami Julii Christians. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Przekład zaś przygotowała Anna Błasiak.
Natka to mała dziewczynka. Tym razem spotykamy ją w czasie przedświątecznych przygotowań. Uwielbia to - i robienie ozdób i oczekiwanie na święta. W tym roku jest jednak nieco inaczej. W paradę bowiem jej i jej świątecznemu nastrojowi wchodzi pewien elf. Chociaż z jednej strony to dobrze, bo można na niego zrzucić odpowiedzialność za swoje złe i nie do końca przemyślane decyzje...
Ale ten tom to nie tylko te jedno opowiadanie. Towarzyszą mu też dwa inne - równie zabawne ale i pouczające. Jedno o nowym chłopaku w szkole, który jakoś nie jest do Natki przekonany i nie chce się z nią zaprzyjaźnić. A ostatnie o kuzynie którym dziewczynka chce się zająć, jednak dorośli jakoś nie są do tego pomysłu przekonani. A przecież ona tak lubi maluchy!
Książka będzie dobra do samodzielnego czytania - bo ma wyraźną, dużą czcionkę, a tekstu na stronie nie jest za wiele, bo przeplatają go ilustracje. Jednak nawet jeśli dziecko samo już czyta, to polecam rozmowę po lekturze. Jest tu kilka kwestii, które wymagają przegadania - jak np. to, żeby szanować innych i nie dawać im w prezencie rzeczy, którymi my się już znudziliśmy. Albo dlaczego nie powinno się robić pochopnie i nieodpowiedzialnie pewnych rzeczy, jak np. chodzenie po ogrodzeniu!
Podobają mi się też ilustracje. Jest w nich jakiś urok.

Polubienia

Instagram