Mycie zębów jest fajne!

Dziś przychodzę do Was z dwiema nowościami, których recenzje znajdziecie w dwóch postach. To kolejne części bardzo bliskościowej serii Nie Tacy Sami autorstwa Magdaleny Boćko-Mysiorskiej z ilustracjami Doroty Prończuk od Wydawnictwa Dwukropek.
Na pierwszy ogień bierzemy higienę i książkę 'Tosia i Julek myją zęby'.
Wydaje się proste, prawda? Wręcz mechaniczne. Po prostu bierzemy szczotkę, pastę, nakładamy i szorujemy zęby (okrężnymi ruchami!) przez trzy minuty. Powtarzamy rano, wieczorem i po posiłkach. Proste, a równocześnie trudne. Szczególnie w przypadku dzieci. A jak mamy dziecko z nadwrażliwością jamy ustnej to już w ogóle!
Powiem Wam, że ta książka uratowała nam mycie zębów z młodszym synem. Wcześniej był płacz, zgrzytanie zębów, wprost rwanie włosów z głowy, a później kac moralny, że przecież skoro tak histeryzuje za każdym razem, to może mu odpuścić, może pozwolić mu samemu a potem się martwić.
I kiedy było już naprawdę źle, a z mężem drżeliśmy na samą myśl o wieczornym myciu zębów pojawiła się w naszym domu ta książka. I zrobiła robotę. Naprawdę. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dziecko zaczęło pozwalać na mycie sobie zębów. Nie zawsze jest kolorowo, ale nie ma histerii, tupania i rwania ciuchów.
W czym zatem tkwi sekret? Myślę, że w podejściu prezentowanym w książce. I w pokazaniu małemu człowiekowi, że to co próbowaliśmy wprowadzać sami, jest w książce - znaczy jest prawdziwe 😅
Tosia i Julek to bliźniaki. Ale różni ich równie wiele co łączy. Tym razem towarzyszymy im w rytuale mycia zębów. To co dla Tosi wydaje się proste, Julek traktuje z ociąganiem. Nie chce myć zębów, robi to po łebkach i ucieka do zabawy. Jednak tata ma i na to sposób. Udaje mu się spokojnie, acz stanowczo przekonać synka do tego, żeby w czasie mycia zębów zająć się... Myciem zębów, a nie milionem innych spraw. A tym samym sprawia, że mycie zębów zamienia się w całkiem dobrą zabawę.
W książce znajdziecie kilka patentów, które w myciu zębów mogą pomóc. Jest tu też całe posłowie skierowane do rodziców - ze wskazówkami, swoistym poradnikiem, który naprawdę pomaga. I mówię to z doświadczenia 🥰

Polubienia

Komentarze

Instagram