Muminki. Poznajcie je!

Jeszcze jedna recenzja dziś. Bo jak tu iść spać, skoro Muminki zerkają z książkowego miejsca przy łóżku? 😁
Kto mnie zna i jest tu już trochę czasu wie, że do Muminków mam słabość. Ogromną. Teraz, przy moich synach, odkrywam je na nowo. I patrzę z zupełnie innej perspektywy. Wiele rzeczy odbieram też inaczej. I cieszę się, że książki z Muminkami w roli głównej pojawiają się dla coraz młodszych odbiorców.
Tym razem to książkowa odsłona bazująca na filmie z postaciami 3D. Wolę oryginalne ilustracje, ale te też dają radę. Książkę wydał Harperkids i ma sporo ruchomych elementów. To 'Dolina Muminków. Poznaj Muminki!'.
Książka jest niewielka, solidna, całokartonowa. Ma zaokrąglone rogi i, tak jak już wspomniałam, ruchome elementy. Jest Muminek i Migotka żeglujący na chmurze, Mała Mi spadająca jakby prosto z nieba czy sympatyczny Ryjek. Tym wszystkim atrakcjom, które ćwiczą przy okazji małą motorykę, towarzyszy wierszowany tekst przedstawiający poszczególnych bohaterów. Mój starszak po kilkukrotnym przeczytaniu zna już go na pamięć, dzięki czemu... Sam może 'czytać' książkę młodszemu bratu. Nie powiem, jest to duże ułatwienie 😁😅
Myślę, że maluszki będą zadowolone. Fani Muminków również.

Polubienia

Instagram