Muminki, ach Muminki!

Bardzo się cieszę, że pojawia się coraz więcej książek z postaciami, które znam z dzieciństwa. Czy to Smerfy, czy Muminki - wspomnień jest we mnie mnóstwo i cieszę się, że również moi synowie, już na tak wczesnym etapie dzieciństwa, bohaterów owych mogą poznać. Tym razem poznaje młodszy syn, a na tapetę wzięliśmy sympatyczne trolle. Wszystko za sprawą serii książeczek kartonowych, zamkniętych w eleganckim boxie. To 'Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka' od Harperkids. W tekturowych pudełku-owijce znajdziemy cztery książki - 'Muminki i Mała Mi. Rodzina i przyjaciele', 'Muminki i Mała Mi. Emocje', 'Muminki i Mała Mi. Kolory' oraz 'Muminki i Mała Mi. Pory roku'. Jeśli odwrócimy książeczki i spojrzymy na tylne okładki - zobaczymy, że można z nich ułożyć obrazek. To bardzo fajny pomysł, bo aktywizuje dziecko i działa trochę jak pierwsze puzzle. Mamy nie tylko radość z czytania, ale też z dopasowywania elementów.
Czytania jest tu niewiele, wszystko dopasowane do możliwości poznawczych maluszka. Myślę, że te książki spodobają się już dzieciom powyżej roku. Chociaż najwięcej frajdy będą miały z nich dwulatki. Mój starszy syn też je lubi, ale on po prostu lubi Muminki i wszystko co z nimi związane 😁
W części dotyczącej kolorów poznajemy różne barwy. Nie tylko te proste jak niebieski czy żółty. Są też nieco trudniejsze - jak turkusowy czy różne odcienie - jasnoniebieski czy jasnozielony. Koloru poznajemy na podstawie różnych przedmiotów otaczających bohaterów czy też ich samych - grzywka Panny Migotki jest żółta, a ubranie Włóczykija zielone.
W części dotyczącej pór roku to właśnie je poznajemy - od wiosny począwszy, na zimie kończąc. Widzimy jak wszystko budzi się do życia, by później zapaść w zimowy sen, podobnie jak cała rodzina Muminków.
Emocje, jak sam tytuł wskazuje - opisują różne uczucia i odczucia. Jest ciekawska Mała Mi, zaciekawiony Muminek, znudzona Panna Migotka czy spokojny Włóczykij.
I w końcu nasza ulubiona część - Rodzina i przyjaciele. Mamy tu wymienionych niektórych bohaterów powieści Tove Jansson - jest Mała Mi i jej siostra Mimbla, cała rodzina Muminków, Panna Migotka z bratem, czy Włóczykij. Trochę brakuje mi tu Buki, bo przyznam szczerze, że to ją lubię najbardziej z całej gromadki 🙃 Ale w sumie ona do przyjaciół rodziny chyba nie do końca się zaliczała 😉 polecam bardzo, nie tylko maluszkom, ale też fanom Muminków w każdym wieku.

Polubienia

Komentarze

Instagram