Muminki - przepiękne i wyjątkowe wyszukiwanki

Wychodzę z założenia, że książek o Muminkach nigdy za dużo. Dlatego kiedy zobaczyłam te wyszukiwanki, to się na nie skusiłam. I nie żałuję, bo są piękne! To 'Muminki w dżungli. Szukaj i znajdź' oraz 'Muminki i zima. Szukaj i znajdź' Päivi Arenius wydane przez Harperkids.
Są spore, dość grube i całokartonowe. Mają zaokrąglone rogi i solidne, grube strony.
W części z dżunglą w tytule Muminek, Migotka i Mała Mi wybrali się na plażę. I jak to na plaży bywa - jest gorąco, niczym w tropikach. Na dziewięciu rozkładówkach mamy za zadanie nie tylko wyszukiwać poszczególne przedmioty. Szukamy też Małej Mi, która lubi się ukryć i wykonujemy zadania wyszczególnione w tekście. W ogóle tekst jest bardzo fajny - krótki i obserwacyjny. Pomaga w ogarnięciu całej ilustracji, wyszczególnia różne jej elementy. Pomaga też małym czytelnikom w opowiadaniu co widzą. My tylko przy pierwszym czytaniu z niego korzystaliśmy, później już syn sam opowiadał co i gdzie widzi. Co więcej - wymyślał ciekawe historie których bohaterami byli mieszkańcy Doliny Muminków.
W części o zimie reguła jest taka sama. Też mamy tu dziewięć rozkładówek. Wszystkie są zebrane w całość na końcu książki, przy odpowiedziach na zagadki poukrywane w tekście. Zagadki te i zadania zamieszczone w książce mają różny poziom trudności, ale taki 4,5-latek poradzi sobie raczej z większością z nich. Myślę, że i młodsze dzieci dadzą radę. I będą zadowolone mogąc spędzić czas z Muminkami. To też fajne książki pokazujące pory roku. I fajnie wprowadzają dzieci do tych właściwych przygód Muminków, które starszakom będzie można na spokojnie czytać przed snem.

Polubienia

Komentarze

Instagram