Minecraft - świat gry wchodzi do książek

Przyznam Wam szczerze, że szał na Minecraft jakoś mnie ominął. W grę nie grałam, słyszałam o niej oczywiście, ale jakoś nie było okazji. Aż do teraz, kiedy mój starszy syn zaczął wykazywać zainteresowanie i pewnie za jakiś czas zagra po raz pierwszy.
A jak to przed pierwszymi razami - zaczynamy od książek 😉 oglądamy ilustracje, czytamy, przygotowujemy się powoli do tejże pierwszej gry.
Stąd naturalne wydało mi się by sięgnąć po książkę, a pod ręką była najnowsza pozycja w temacie od Harperkids - 'Minecraft. Kompaktowe konstrukcje. Ponad 20 niesamowitych miniprojektów'. To swoisty poradnik - jak budować. Czy da się oglądać i czytać go nie znając gry? Tak!
W środku znajdziemy instrukcje do budowania konstrukcji w grze. Skorzystają z nich zarówno początkujący, jak i już sprawienie gracze - budowniczy.
I tak, z pomocą książki, zbudować można m.in. muchomorowy domek, skarbiec poszukiwaczy przygód, stację kolejową, dmuchany zamek, średniowieczny wiatrak czy fontannę z delfinem. Każda z budowli uczy gracza tego, jak tworzyć konstrukcje, rozwija wyobraźnię i poprawia umiejętności. Przy każdej, przy pomocy gwiazdek oznaczona jest trudność i w minutach podany jest czas wykonania. Przy każdej jest też krótki opis, ilustracja z gry i zilustrowane są poszczególne etapy tworzenia.
Książka na pewno nam się przyda kiedy na dobre przepadniemy w świecie Minecraft. I pewnie nastąpi to prędzej niż później.

Polubienia

Komentarze

Instagram