Mazurscy znów w podróży. Wybierzcie się razem z nimi na podbój Bydgoszczy i okolic

Jeżeli jeszcze nie znacie rodziny Mazurskich, to czas nadrobić. I aż Wam zazdroszczę, bo części trochę już jest o będziecie mogli czytać jedną po drugiej bez konieczności długiego oczekiwania na kolejny tom przygód tych sympatycznych globtroterów.
Nie tak dawno nakładem Wydawnictwa Wilgą ukazał się kolejny, piąty już tom serii Mazurscy w podróży - 'Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki'. Autorką jest Agnieszka Stelmaszyk, a ilustracje przygotowała Anna Oparkowska. Bardzo mi się ten tom podobał, ponieważ dużo w nim babuni Henrysi! A babunię wprost uwielbiam. Tym razem, oprócz niej, do akcji wkraczają też jej przyjaciółki z Klubu Buń. Na pomysł jego założenia babcia wpadła podczas pobytu w Holandii. Jej koleżanki przyjęły go z entuzjazmem, a teraz, wszystkie razem... wplątały się w międzynarodową aferę szpiegowską! Czy Jędrek, wnuczek Henryki, razem z resztą szalonej rodzinki będzie musiał ruszyć na pomoc kobietkom? I o co chodzi ze szmaragdem, który wcale nie jest (tym razem) kamieniem szlachetnym? Akcja jest jak zwykle wartka, pojawiają się dodatkowe postaci - jak tajemnicza policjantka czy dresiarze, którzy bardzo (swoim pojawieniem się) rozbawili mojego starszego syna. Są wyjazdowe plany babci, która chciałaby wybrać się na Maderę i nieco bliższe wycieczki, po Bydgoszczy i okolicach - w tym na przykład wyprawa do Biskupina! Co jeszcze kryje ten tom? Dowiecie się sięgając po książkę. Jak zwykle, oprócz warstwy fabularnej, znajdziecie w niej cudowny, napisany w ciekawy sposób, swoisty przewodnik i dużo zdjęć z domowego archiwum Mazurskich (a tak naprawdę autorki). A do tego ilustracje, które wprawiają w dobry nastrój. Jako, ze stary rok warto zakończyć jakąś podróżą w ciekawe miejsca - możecie odbyć ją nie ruszając się z fotela. Wystarczy otworzyć ksksiążkę, szczelnie przykryć się kocykiem i... Ruszać! Tak daleko jak wzrok sięgnie i tam, gdzie poniosą nas litery.
Ps. Jeszcze w gwoli wyjaśnienia dla tych, którzy Mazurskich nie znają. To seria książek przygodowych prezentująca bliższe i dalsze podróże Jedna, jego rodziny i kuzynki Marceli.

Polubienia

Instagram