Maniutka ratuje świat! A razem z nią i my

Dobry wieczór! Z nieukrywaną przyjemnością chciałam Wam zaprezentować dzisiejszą premierę Wydawnictwa Dwukropek, a przy okazji nasz piękny patronat! 😊
To książka którą pokochaliśmy całym sercem (a w sumie czterema sercami!) i która powinna znaleźć się w każdym domu. I już piszę co, jak i dlaczego.
Książka o której mowa to 'Maniutka ratuje świat' Joanny Krzyżanek z ilustracjami Zenona Wiewiurki.
Powiem Wam, że środa to też dzień wywożenia odpadów z naszego osiedla. Pisząc tę recenzję wyglądam przez okno i widzę różnokolorowe worki ustawione jeden obok drugiego, czekające na różne śmieciarki. I pojawia się myśl - czy jesteśmy w stanie śmiecia mniej? Sprawić, by nasza planeta była nieco mniej zanieczyszczona? Tak. Ale tylko, jeśli będziemy działać razem.
Tak jak do działania namawia Maniutka. Ona wi, że jedna mała dziewczynka może nie zrobi różnicy. Ale sto, tysiąc czy milion takich dziewczynek - już tak.
Kim jest owa Maniutka? To rudowłosa dziewczynka, której wszędzie pełno. Ma tyle lat ile ma i mieszka w Starym Knedelkowie, gdzie chyba każdy ją zna. Ma też coś najcenniejszego na świecie - przyjaciela Zadziorka. Kimże jest ten stworek? Tego Wam nie zdradzę. Powiem jedynie, że jego pojawienie się ma ścisły związek z budyniem malinowym, który jest ulubionym dziewczynki, ale tylko we wtorki (pozdrowienia dla wszystkich mam przedszkolaków i ich nawyków żywieniowych 😅).
Pewnego dnia dziewczynka odwiedza sąsiadkę z poddasza, panią Koralewską, i z tv, z programu ekoredaktora Framugi dowiaduje się, że oto zbliża się katastrofa ekologiczna. Postanawia jej zapobiec i przestać produkować śmieci. Czy jej się uda? Przekonajcie się sami.
Mój starszy syn jest w Maniutce zakochany. Za każdym razem kiedy widzi jakieś śmieci doskonale wie, do jakiego kosza je wyrzucić. Wie też, że na zakupy chodzi się z materiałową torbą i nie używa się plastikowych słomek. Wiedział o tym w sumie już wcześniej, a Maniutka tylko przekonała go w słuszności wyborów. I chwała jej za to. To opowieść która w prosty sposób mówi jak żyć by nasza planeta nie zmieniła nazwy z Ziemia na Śmiecia.
#maniutka #maniutkaratujeświat #bookstagram #patronatdziecioczytanie #kidsbookstagram#wydawnictwodwukropek

Polubienia

Komentarze

Instagram