Mali Wielcy powracają! Kolejne cudowne tomy już są

Dzień dobry! Dziś będzie o kolejnych tomach serii Mali Wielcy autorstwa Marii Isabel Sánchez Vegary z ilustracjami różnych twórców. Na pierwszy rzut wybrałam książkę, po którą najczęściej sięgali moi synowie. I po której starszy stwierdził, że sam kiedyś też wymyśli komputer i nazwie go... Winogron! 😁
To 'Steve Jobs' z ilustracjami Aury Lewis.
Opowieść o Jobsie to taka historia złotego chłopca. Wizjonera, który miał nie tylko talent, ale też siłę przebicia. Steve urodził się w San Francisco. Był adoptowany (co daje świetny powód do rozmowy czym jest adopcja i co się z tym wiąże - dużo czasu przegadaliśmy ze starszakiem na ten temat). Chłopiec był bardzo dociekliwy, uwielbiał wiedzieć jak coś jest zrobione. Do tego lubił pracować z tatą w warsztacie. Często mu pomagał. Jego zainteresowanie komputerami zaczęło się od uczestnictwa w kole zainteresowań. To tam dwunastoletni Steve po raz pierwszy zobaczył ogromną maszynę, która na pewno nie zmieściłaby się w jego pokoju. A co dopiero mówić - na biurku! Chłopak doszedł.do.wniosku, że komputery są najcudowniejszym wynalazkiem w historii. W końcu, po wielu próbach odnalezienia siebie i oczyszczającej podróży do Indii nasz bohater wrócił do Kalifornii i razem ze swoim kolegą, Steve'em Wozniakiem, którego nazywał Woz - założył firmę. Siedzibę miała w garażu Jobsa, a nazwali ją tak, jak popularny owoc (nie bez powodu.na zdjęciu jest jabłko 😁). Wkrótce garaż przestał im wystarczać, a Apple stał się marką znaną i pożądaną na całym świecie.
Książka, jak zwykle w tej serii, opowiada o danej postaci w sposób prosty i zrozumiały. Zdania są krótkie, opisują najważniejsze wydarzenia z biografii. Na końcu znajdujemy zdjęcia i oś czasu, na której są zaznaczone najważniejsze daty z życia.
Całości dopełniają ilustracje. W każdej części inne, niepowtarzalne. Tym razem bardzo proste w formie, utrzymane w jasnych, nieco pastelowych barwach. Wydaje mi się, że idealnie pasujące do Jobsa i jego filozofii życiowej, w której prostota była bardzo ważna.
Polecamy! Niebawem pokażemy Wam kolejne części serii.

Polubienia

Komentarze

Instagram