Małe memorki dla graczy w różnym wieku

Dzień dobry!
Jak przyrządzić święta z dwójka dzieci, które bardzo chcą pomagać? Dać im CzuCzu 😁 gwarantuję, że na jakiś czas zapomną o wycieczkach do kuchni 😄
U nas dziś od rana grane są 'Memorki Pojazdy'. W opakowaniu znajdziemy 30 elementów, czyli 15 par kafelków ze znanymi już bohaterami - zwierzakami narysowanymi przez Agnieszkę Malarczyk. Każde ze zwierząt ma swój pojazd. I tak mamy tu m.in. żabę w koparce, pingwina w samolocie, kota w wozie strażackim czy motyla w łódce. Jeśli wydaje się Wam, że już gdzieś tych wszystkich bohaterów widzieliście to... Dobrze się Wam wydaje! Do zestawu mini można dobrać zestaw maxi, wielkie Memory o którym pisałam Wam tutaj jakiś czas temu.
Ale wracając do wersji mini - jest super, bo można ją ze sobą wszędzie zabrać. Oprócz klasycznej wersji - gdzie zadaniem graczy jest takie odwracanie kafelków by znaleźć dwa takie same - można wymyślać swoje wariacje na temat. My łączymy zwierzaki w pary - np. Naszym zadaniem jest znaleźć wszystkie kafelki prezentujące pojazdy latające, albo budowlane. Bawimy się też w układanie historii - losujemy kilka kafelków i na podstawie obrazków układamy opowieść.
Gra jest bardzo porządnie wykonana. Wszystko z twardej tektury, poręczne kształty dla małych rączek. Gra trenuje pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. W naszym wypadku, przy zabawach dodatkowych - również kreatywność. Uczymy się też nowych słów i opowiadania. Jak sami widziecie - sposobów zabawy jest mnóstwo. Bardzo polecamy! Ps. Jak zwykle w przypadku CzuCzu to produkt Polski, za co wielki plus!

Polubienia

Komentarze

Instagram