Mała żabka i jej sposób na życie

Zawsze kiedy potrzebuję wyciszenia, kiedy muszę coś przemyśleć - zwijam się w kłębek, nagrywam cała kocem i... Idę spać. Przynajmniej do tej pory tak było. Ostatnio poznałam książki dotyczące świadomości. Nie tylko świadomego oddechu, ale też uważności, spokoju i rozumienia siebie - a co za tym idzie również swoich bliskich, szczególnie dzieci.
Pomagają mi w tym najbardziej dwie książki Eline Snel. O jednej już Wam pisałam, teraz kolej na drugą. To 'Uważność małej żabki' od Wydawnictwa CoJaNaTo. O ile poprzedni część była skierowana do nieco starszych dzieci - tak w tej odnajdziecie ćwiczenia dla siebie i dzieci w wieku od 18 miesięcy do 4 lat (ale powiem Wam, że i starsze chętnie słuchają opowiadań i relaksują się przy nagraniach mp3 - które może pobrać każdy, kto posiada książkę).
Książka jest świetna jeśli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z #mindfulness
Doskonale wprowadza w temat, zawiera wiele wskazówek, cennych porad i technik relaksacyjnych, które również mnie wprowadzają w stan, w którym wydaje mi się, że najważniejsze jest to co tu i teraz, to żeby dać sobie chwilę wytchnienia, oddychać spokojnie, a reszta sama się ułoży. Choćby dla tych kilku, czasem kilkunastu minut spokoju warto tę książkę poznać.
Jedno co mi tu nie pasuje to rozdział o zasypianiu. To co pisze i proponuje autorka ciut za bardzo przypomina trening snu - przynajmniej jak dla mnie. Ale. Książki tego typu, swoiste poradniki, mają to do siebie, że nie musimy ich traktować zero-jedynkowo. Możemy wykorzystać to co faktycznie chcemy i z czym się wewnętrznie zgadzamy. A resztą postarać się nie zaprzątać sobie głowy 😉
Bardzo fajnie z kolei, że jest tu poruszona kwestia świadomego jedzenia. Ja sama mam z tym często problem, a dzięki poradom zawartym w książce zaczynam zmieniać pewne nawyki.
Mój młodszy syn bardzo lubi słuchać zawartych tu historyjek, a mi podobają się cytaty wyciągnięte i wytłuszczone - podane całostronnicowo, dzięki czemu nie przechodzą niezauważone.
Bardzo polecam ja i mój 2,5-latek. Bo o swoją uważność warto zadbać już od małego!

Polubienia

Komentarze

Instagram