Magiczne Drzewo i jego bohaterowie powracają

Uważaj na to o czym marzysz. Spotkaliście się z takim stwierdzeniem? Doskonale sprawdza się w stosunku do Julki, bohaterki książki o której chcę Wam dziś opowiedzieć.
To 'Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór' Andrzeja Maleszki. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon i jest częścią większej serii, która powstaje razem z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Co fajne, powieść można czytać niezależnie - nie znając innych tomów. Ja wprawdzie serię znam, słyszałam o niej, mam chyba nawet gdzieś w domu jeden z tomów Magicznego Drzewa, ale pierwszy raz sięgnęłam po nią dopiero przy okazji Stwora. I zakochałam się, podobnie jak mój starszy syn. Książka trzyma w napięciu, sporo tu zwrotów akcji. Często nawet ja otwierałam szeroko oczy ze zdziwienia i nie mogłam doczekać się żeby zobaczyć co jest na kolejnej stronie.
Otóż Julka trafia do nowej szkoły. Pełno tam dzieci których nie zna, a ich pierwsze spotkanie w szkolnej sali nie należy do udanych. Do tego stopnia, że dziewczynka sięga po tajemniczy oręż. Bo chyba nie wspomniałam, że Julka potrafi czarować? A raczej robić użytek z magicznych przedmiotów. Jednym z nich jest atrament, który jest zaczarowany i cokolwiek nim napiszemy - spełnia się. Zatem Julka życzy sobie, żeby dzieci, które się z niej śmiały spotkała kara. I to trzykrotna. Pojawia się wtedy magiczne pudełko. Julka zostawia je w szatni czekając  aż otworzy je któreś z dzieci. Po chwili jednak dopadają ją wyrzuty sumienia i wraca po nie, bo wie, że w środku czai się coś złego. Niestety pudełko otwiera się, a to co tam było dosięga Julkę. A dziewczynka zamiast mówić zaczyna... Miauczeć. I nikt, nawet rodzice, jej nie rozumieją.
Co jeszcze spotka Julkę? I kogo spotka na swojej drodze? Czy przygoda ją czegoś nauczy? Oraz - co najważniejsze - kim jest tajemniczy, tytułowy stwór? Zerknijcie, świetna zabawa gwarantowana.
Książkę wyróżnia też to, że zamiast tradycyjnych ilustracji kryją się w niej zdjęcia - a raczej połączenie ilustracji j fotografii. To sprawia, że jest podobna nieco do filmu i podoba się dzieciom.
Na pewno sięgnie my pon kolejne tomy, a i do tego będziemy wracać. Polecamy, nie tylko kociarzom i miłośnikom fantastyki. Także tym, którzy lubią zatracić się w książce. Z tą jest to możliwe.
Ps. Na końcu książki znajdziemy też Ważne Informacje - czyli wyjaśnienie pewnych kwestii z książki i korelacji między bohaterami. Bo w tej części pojawia się też Kajetan i Budyń - mówiący pies, których czytelnicy kojarzyć mogą z innych tomów serii.

Polubienia

Komentarze

Instagram