Lukrecja, czyli dziewczynka, którą pokochacie

Lubię książki pełne dobra. Trochę w starym stylu, ale nie stroniące od technologii. Chociaż trochę równocześnie tę technologię ustawiającą na odpowiednim miejscu piramidy potrzeb. Bo czasem dopiero, kiedy okazuje się, że nie mamy zasięgu, zaczynamy normalniej i pełniej żyć.
Taka właśnie jest książka 'Lukrecja poza zasięgiem' od Wydawnictwa Znak Emotikon. Jej autorką jest Anne Goscinny - córka samego René Goscinnego, który to zasłynął serią o przygodach Mikołajka. Ilustracje do przygód Lukrecji to zaś zasługa artystki Catel.
To już szósty tom przygód dziewczynki, która wychowuje się w patchworkowej rodzinie. Oprócz niej samej i mamy jest też ojczym i przyrodni brat. Stale obecna w jej życiu jest też babcia, do której jak ulał pasuje określenie ekscentryczna 😁
Podczas kiedy u nas jest zima, Lukrecja cieszy się latem i nadchodzącymi wakacjami. Niestety wydarza się coś, co jej tę radość psuje. Otóż mama wpada na niecodzienny pomysł wyjazdu gdzieś daleko i to na długo. A przy tym do zupełnie nieznanego domu. Co więcej - w tym samym czasie w ich domu, w pokoju Lukrecji będą mieszkać obcy ludzie! Ot taki to pomysł miała mama z zamianą domów. Lukrecja nie chce się rozstawać ze swoimi koleżankami, zwanymi Linami (to Paulina, Karolina i Alina) i wyjeżdżać na cały miesiąc. Jednak cóż robić - kiedy decyzję podjęto już za nią.  Dziewczynka jedzie wraz z całą rodziną z Paryża do Wielkiej Brytanii - na wieś. I może nie byłoby tak źle, gdyby jeszcze był tam zasięg... Lukrecja zostaje więc bez kontaktu z przyjaciółkami. I zaczyna się bardzo nudzić, no bo co tu robić gdzieś na odludziu?
Jak przebiegnie wyjazd? Czy Lukrecja zdobędzie nowych przyjaciół? Sprawdźcie.
Książka obfituje w humor - i to taki, jaki lubię. Jest też ciepła, bardzo współczesna, a równocześnie nieco staroświecka. Bardzo polubiłam Lukrecję, a jeszcze bardziej jej babcię. Wciągnęłam się w historię i zapragnęłam więcej. Jak to dobrze, że jest jeszcze pięć tomów 😁 na pewno po nie sięgnę, a kiedyś podsunę synom. Jeśli macie w domu 9 czy 10 latki, będzie to lektura idealna dla nich.

Polubienia

Instagram