List pachnący cynamonem

Tak mniej więcej od końca października raz dziennie słyszę jedno pytanie.
- Mamo, a kiedy będzie wigilia? Kiedy się Jezusek urodzi i Mikołaj przyjdzie?
I codziennie mam na te pytanie jedną odpowiedź: niebawem synku, w grudniu. 24 dokładnie. Wiem, że nie możesz się już doczekać.
I... Doczekaliśmy się. Wigilia już dziś. Dla mnie w tym roku szczególna również dlatego, że czekałam dokładnie do 24 grudnia z przeczytaniem pewnego listu. Szczególnego, ciekawego i pachnącego cynamonem.
List ten dostałam od Natalii Lubińskiej, a zilustrowała go Małgorzata Herrera. Więcej o całej inicjatywie poczytać możecie na www.natalialublinska.pl - tam też znajdziecie listy (bo jest ich więcej). Owe listy to tak naprawdę krótkie opowiadania. Detektywistyczne! A ich bohaterami są Felka, Helka i Żelek. Dzieci, które polubią... Wasze dzieci. Szczególnie te w wieku od 3 do 6 lat. Listy przychodzą pocztą, w zapakowanych kopertach. To świetny pomysł, bo teraz pocztą dostajemy zazwyczaj co najwyżej rachunki. Maluch, który dostanie taki list - co więcej - który jest jego adresatem, może poczuć się wyjątkowo. Tak, jakby faktycznie pisali do niego znajomi, którzy gdzieś tam są, gdzieś tam mieszkają w swoich ciepłych domach, z rodzicami, rodzeństwem. A do tego... Rozwiązują zagadki!
Nie inaczej jest w części świątecznej. Zagadka jest, a i owszem. A wiąże się z kalendarzem adwentowym. Ale takim trochę innym, jakiego raczej nie widzieliście. W tworzenie którego trzeba włożyć nieco pracy. Który tworzy się razem z rodzicami. Wymaga sporo obserwacji i uwrażliwia na naturę. Oczywiście, że nie zdradzę Wam więcej. I oczywiście, że do pozostałych opowiadań jeszczę kiedyś wrócę. A dziś zostawię Was z kopertą, listem i cynamonem. I życzę wesołych świąt. Odpoczynku, spokoju i dużo, dużo zdrowia. I oczywiście... Książek pod choinką! I listów w skrzynce. Szczególnie takich z ciekawymi opowiadaniami, które mogą zainspirować.
Ps. Zajrzyjcie też na Instagramie do Natalii @natalia.e.lub i Małgorzaty @jak_z_obrazka_ilustracje

Polubienia

Komentarze

Instagram