Legendarny muzyk w walce o świat ze snów

John Lennon. Ikona, geniusz, artysta wciąż poszukujący. Którego brak stał wielką stratą dla całego świata.
Jest kolejnym bohaterem serii Mali WIELCY. Książkę zatytułowaną po prostu 'John Lennon' napisała Maria Isabel Sánchez Vegara, a zilustrowała Octavia Bromell. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Smart Books.
John już od urodzenia doświadczał niesprawiedliwości wojny. Kiedy kładł spać w swoim łóżku w mieszkaniu w Liverpoolu często słyszał spadające bomby. Jednak kiedy zasypiał - śnił mu się świat bez wojen, taki wm którym panuje pokój. Gry na banjo i fortepianie nauczyła go mama, która często odwiedzała go w domu (mieszkał ze swoją ciotką Mimi). Ona też kupiła mu pierwszą gitarę. W szkole miał sporo problemów, jednak nauczyciele uważali, że świetnie sobie poradzi w szkole artystycznej.
Jakiś czas później John razem z kolegami założył zespół. W ramach artystycznych kreacji na scenie raz nawet wystąpił... Z deską sedesową zawieszoną na szyi! Był to jednak jednorazowy wybryk, ponieważ zarówno John, jak i jego koledzy trafili pod skrzydła Briana - menadżera z dobrym gustem. To on stworzył wizerunek zespołu The Beatles, który zapisał się w świadomości milionów ludzi na całym świecie i któremu nikt już później nie dorównał. Czterech chłopców z Liverpoolu zdobyło serca milionów fanów. A ich piosenki do dziś są grane w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Ten zespół to fenomen, ikona. Piosenki jak 'Love me do' czy 'Yesterday' albo wymowne 'Imagine' zna cały świat. O tym jak potoczyły się losy zespołu dowiecie się z książki. A raczej dowiedzą się Wasze dzieci, bo wierzę, że Wy historię Beatlesów znacie.. W końcu to źródło inspiracji dla wielu pokoleń.
To jedna z moich ulubionych książek w serii. Jest inspirująca, cudowna i pokazująca jak bardzo kultura, muzyka potrafi zmienić świat. I ile dobrego może dać nam człowiek, lub kilku ludzi z ogromnym talentem i wyobraźnią.

Polubienia

Komentarze

Instagram