Książki z puzzlami - nie tylko dla maluszków

Miała być dziś inna recenzja, ale jak tylko chłopcy wrócili z przedszkola i zobaczyli stosik nowości nie było zmiłuj 😄
Zaczęli od książek, które świetnie sprawdzą się również w roli... Puzzli!
To kolejna propozycja od Harperkids w ramach Akademii Mądrego Dziecka. Tym razem mamy Wam do pokazania dwie książeczki: 'Pierwsze puzzle. Arka Noego' oraz 'Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży' z ilustracjami Lisy i Damiena Barlow.
Są solidne, na grubym kartonie. Puzzle wciśnięte w strony nie tak łatwo wyjąć, ale przy pomocy dorosłego się udaje 😄 później można je na w miarę łatwo wpasować na miejsce. Po wyjściu puzzli - pod spodem mamy taki sam rysunek jak na danym elemencie układanki. W jednej z książek puzzli jest 5 (ta o Arce Noego - puzzle po ułożeniu tworzą arkę), w drugiej są 4 (cześć o zwierzakach - po ułożeniu puzzli otrzymujemy pociąg). Na okładkach jest jakby imitacja puzzla - fajnie to wygląda i sprawia wrażenie, że faktycznie da się element układanki wyjąć. Obie książki nadają się już dla roczniaków.
***
'Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży' idealnie sprawdzi się przy mniejszych dzieciach, już nawet na etapie nauki mówienia. Po jednej stronie rozkładówki mamy wymienione zwierzęta wraz z nazwami, a po drugiej jest puzzel do wyjęcia oraz wersy wierszyka. Kiedy ułożymy puzzle możemy je przewrócić na drugą stronę - na różnokolorowych elementach mamy wypisane nazwy zwierząt z książeczki (które są akurat na ilustracji po drugiej stronie puzzla). Całość robi fajne wrażenie, ilustracje są przyjemne.
***
'Pierwsze puzzle. Arka Noego' sprawdzi się nawet przy starszych dzieciach. U nas i Trzylatek i pięciolatek byli bardzo zainteresowani. Książka opowiada pokrótce historię Noego i wielkiego potopu. Po jednej stronie rozkładówki mamy po kilka zdań opowieści i ilustrację - po drugiej z kolei puzzel i nazwane to, co na nim widnieje. Po ułożeniu arki i odwróceniu jej na druga stronę mamy różne kolory - co też może fajnie posłużyć do ich nauki.
W serii znajdziecie jeszcze 'Pierwsze puzzle. Kolorowy autobus'.

Polubienia

Komentarze

Instagram