Książki z którymi praca nad sobą będzie przyjemnością

Za nami czas pełen duchowości. I u nas nie do końca była ona powiązana z religią. Owszem, ten aspekt też się pojawiał, ale w tym roku stawialiśmy też na duchowość rozumianą inaczej - jako część wszechświata i bycia dobrym, prawym człowiekiem.
W jakichkolwiek rozważaniach na temat duchowości pomagały nam książki - bardzo ciekawe przewodniki, które powinien poznać absolutnie każdy z nas - nie ważne w jakim jest wieku, jaką religię wyznaje, czy w co w co wierzy.
To propozycje od Wydawnictwa CoJaNaTo - 'Miłość jest magiczna' oraz 'Światło w tobie'. Autorką jest Marie-Josée Arel (tłum. Blanka Łyszkowska i Magdalena Stonawska).
Poradników nie lubię i staram się nie czytać. Jednakże są inne. Bo też nie odbieram ich w kategoriach takich typowych poradników. Te książki to podróż w głąb siebie. Pomagają odkryć to, co niewidoczne. I odkryć to, co niezbadane.
****
'Miłość jest magiczna' pokazuje co się naprawdę w życiu liczy. Miłość, tuż obok zdrowia, to naprawdę najważniejsza wartość dla każdego z nas. Nawet jeśli w to nie wierzymy, nawet jeśli uważamy, że tej miłości nie potrzebujemy. I nie mówię tu jedynie o miłości romantycznej - również o tej rodzicielskiej, miłości do domowych zwierzaków, do swojej pracy czy hobby. Ale też o miłości do natury, naszej planety. W książce jest też mowa o miłości uniwersalnej. I o tym, że to właśnie ona - miłość - wydaje się być celem każdej praktyki duchowej. Dużo jest o niej w książce. Znajdziemy tu nie tylko jej definicję i to, komu możemy ją dać (sobie, swoim rodzicom, swojemu ciału, przyjaciołom, a nawet osobie, która sprawiła nam przykrość). Są tu też sposoby na obudzenie miłości w sobie - 10 działań, które zmieniają nasz świat na lepszy. I które na pewno zmienią życie nie tylko dzieci, ale całej rodziny. Sprawdzone ☺
****
'Światło w tobie' to z kolei część pomocna w tym, by odkryć swój wewnętrzny świat. Znajdziemy tu 10 rytuałów, które pomogą uczynić nasze dnie lepszymi, pełniejszymi, bardziej wartościowymi. Jest tu modlitwa (ale nie w znaczeniu religijnym), jest mantra, ćwiczenia uważności - które pomogą zanurzyć się w tu i teraz. Jest cisza i medytacja i minipielgrzymka i wypełnianie dziennika marzeń. Wszystko, co może sprawić, że nasze życie będzie pełniejsze. Co ważne - wszystkie te rytuały to po prostu przyjemne ćwiczenia - nie ma tu nic z sekciarstwa czy dziwnych wierzeń, tak więc nie należy bać się tego słowa.
A jako, że to książki, które dorosłym pomagają a dzieci uczą patrzenia na świat szerzej, to podzielę się z Wami jeszcze jednym cytatem, który mnie zachwycił, a który znaleźć można właśnie w opisywanej przed chwilą części. To słowa Simone de Beauvoir: 'Każde rodzące się dziecko jest bogiem, który następnie staje się człowiekiem.'. Pamiętajmy o tym i przytulajmy tę naszą boskość jak najczęściej. A później zróbmy ćwiczenia z tych dwóch książek. Warto.

Polubienia

Instagram