Książki nie tylko na upały

Dzień dobry! Dziś coś w dam raz na wakacyjne upały. Praktycznie do 16 a czasem nawet 18 staramy się nie wychodzić z domu, a jeśli. Już to wybieramy dużo cienia. Do tego kocyk, kilka opakowań kredek i dwie książki, które dziś chcę Wam pokazać. Dobrze, że dwie, bo przynajmniej chłopaki się nie kłócą za bardzo 😁
To książki z Wydawnictwa Wilga - kolejny tom serii 'Rysowanie krok po kroku. Relaksujące bazgroły' i '100 zadań i zabaw dla każdego'. Obydwie z ilustracjami i tekstem Eweliny Protasewicz - Rysopisy. Ona też przygotowała projekt graficzny.
Pierwsza, czyli 'Rysowanie... ' cudownie wycisza. Pewnie za sprawą mandali i innych kolorowanek, których jest tu sporo i przyznam, że sama je koloruje w chwilach zwątpienia 😉 fajnie relaksują i pozwalają zebrać myśli. Ale to nie jedyne co wypełnia tenże - nazwijmy go - zeszyt kreatywny. Znajdziemy tu też instrukcje jak narysować konkretne rzeczy i zadania polegające na dorysowaniu czegoś do już istniejących obrazków. Mój młodszy syn zakochał się w stronach z kosmosem i oceanem. Nie musiał nawet rysować czy kolorować. Po prostu siedział i przyglądał się już istniejącym ilustracjami, które - nie powiem - robią wrażenie.
Z kolei książka '100 zadań... ' jest w moim odczuciu dla nieco starszych dzieci. Te, które same już czytają będą miały łatwiej, ale i taki 5-latek, kiedy ktoś przeczyta mu polecenia, świetnie sobie poradzi z większością zadań. A jest ich tu naprawdę dużo i są fajne i ciekawe. Poczynając od pokolorowania tylu zwierząt ile jest obok oczekuję na kostce czy kolorowaniu obrazka według kropkowej legendy, przez poprawianie rysunków po śladzie i szukanie różnic, po tworzenie prostych zbiorów, granie w kółko i krzyżyk czy poruszanie się w labiryntach i łączenie rzeczy z pierwszymi literami ich nazw.
Te kreatywne książki potrafią zająć na długie minuty, ćwiczą motorykę, a nawet wyobraźnię. Do niektórych ilustracji wymyśliliśmy różne historie. Aż szkoda, że ich nie spisaliśmy, bo były iście kosmiczne.
Polecamy, nie tylko na lato!

Polubienia

Komentarze

Instagram