Książki, które wciągają niczym gra

- Te książki to jest kosmos!
Tak podsumował serię Escape Book mój starszy syn. I powiem Wam, że się nie mylił.
Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Bookolika. Do dyspozycji mamy dwa tomy: 'Klątwa Faraona' oraz 'Zaginiona wyspa skarbów' zilustrowane przez Clarissę Corradin w opracowaniu Tecnoscienza w tłumaczeniu Małgorzaty Maruszkin. Bohaterami są tu dzieci - Fatima i Mark, a w książkach aż roi się od przygód, szyfrów, labiryntów i łamigłówek. Są też naklejki i elementy do wycięcia i złożenia - które czynią zabawę z książkami jeszcze ciekawszą. Powiem Wam, że niektóre zagadki nawet mnie powaliły na łopatki i musiałam zaglądać do rozwiązań (które na szczęście znajdziecie na końcu książek). Ale cicho sza! Nikomu nie mówcie 😉 to co wyróżnia te książki to również język jakim są pisane. Duże ukłony dla tłumaczki, bo fajnie wszystko ogarnęła i tekst czyta się płynnie i wybornie.
****
'Klątwa Faraona'
Fatima i Mark są na wykopaliskach w Egipcie. Chłopiec bardzo się nudzi i marzy o czymś, co tę nudę przegoni. W końcu zgadzając się na ekspedycję z przyjacielem rodziny jego i Fatimy, Georgem Piramidowskim, spodziewał się co najmniej ogromnych piramid. A tu ani śladu jakiejkolwiek przygody. I wtedy Fatima znajduje coś w starej oazie - wyschnięta studnia, która kryje pewną tajemnicę...
****
'Zaginiona wyspa skarbów'
Tym razem przyjaciele są na Karaibach u cioci Marka (ps. Też chcę taką ciocię! 😂😁). Kiedy odpoczywają na werandzie jej domu, zbliża się do nich tajemniczy, starszy mężczyzna, który ostrzega Marka i Fatimę przed... Zatoką Wraków. Mówi, żeby trzymali się od niej z daleka. Chyba, że chcą mieć kłopoty. Przyjaciołom nie trzeba dwa razy powtarzać. Oczywiście, że pakują się na łódź ciotki i wyruszają w drogę... Co ich spotka w podróży? Warto sprawdzić.
Książki są wprawdzie przeznaczone dla dzieci powyżej 8 roku życia, ale mój pięciolatek słuchał opowieści z wypiekami na twarzy. A po wyjaśnieniu o co chodzi w zagadkach parę razy dał mi nawet nieźle wskazówki co do ich rozwiązania. Dodatkowo z ogromną radością umieszczał naklejki tam gdzie trzeba i pomagał w wycinaniu elementów. Zabawy było dużo!

Polubienia

Instagram