Książki, które Was zauroczą

Przy niedzieli jeszcze jedna recenzja. I to dwóch książek! Są pięknie wydane, mają ruchome elementy i... połyskują! Ukazały się nakładem Harperkids w ramach Akademii Mądrego Dziecka. To 'Niesamowity spacer. Deszcz' i 'Niesamowity spacer. Pod gwiazdami' z ilustracjami autorstwa Emiri Hayashi.
Książeczki są niewielkie, mają zaokrąglone rogi i są z grubego kartonu. Na okładce i każdej rozkładówce mamy ruchome elementy - do przesunięcia, wysunięcia lub pokręcenia (w części nocnej - jak ją nazywamy). Dodatkowym bajerem są srebrzenia, które efektownie wyglądają szczególnie w nocnej opowieści. Tekstu jest tu niewiele, ale frajdy ogrom.
***
'Niesamowity spacer. Pod gwiazdami' - kiedy na niebie pojawiają się gwiazdy i księżyc światła w domach gasną. Wielu idzie spać, ale wielu też właśnie się budzi. Tak jak zwierzęta - sowy czuwają i polują. Podobnie jak myszy czy koty - które nocą najbardziej lubią wędrować. Dokądś tuptają jeże (jak to możliwe, że do tej pory nikt nie wie dokąd? Hę - @__whos_your_daddy_ )a na niebie spektakl dają świetliki.
***
'Niesamowity spacer. Deszcz' - kiedy my kryjemy się pod parasolami, ślimaki wyciągają rogi i cieszą się na każdą kroplę deszczu. Cieszą się też dżdżownice, owoce, warzywa i trawy. A kiedy deszcz mija - pojawia się oczekiwana tęcza. Tak piękna, ulotna i majestatyczna zarazem.
Książki są pięknie narysowane - bardzo bajkowo, kolorowo i słodko. W książce niektóre elementy są minimalnie wypukłe - te srebrzone. Fajnie działa to na zmysły malucha. A i ja lubię powodzić po nich palcem - odprężające doznanie.
Książki polecamy nie tylko maluszkom. Mój Trzylatek jest absolutnie zakochany. Podobnie jak starszak, prawie pięcioletni. Nie mówi nawet nic o tym, że to książki dla dziewczyn. Więc jest dobrze 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram