Książka obrazkowa, którą można opowiadać wciąż na nowo

Dzień dobry! My dziś prawie całą ferajną w domu. Korzystamy z pogody, mamy prawdziwe lato! 😁 a jak lato, to kocyk, kanapki jedzone bez pośpiechu i lemoniada, a raczej woda z cytryną 😉 (nie mówcie nic chłopakom 😁). A na deser jabłka. I książka. Dziś chłopcy wybrali coś, czego czytać nie trzeba, ale też jest fajne. Może nawet fajniejsze, bo niepowtarzalne. Jak każde spotkanie z książką obrazkową tego typu. Tym razem swoje 5 minut poza półką miał picture book od Babaryby - 'Jedziemy na wycieczkę' autorstwa duetu Doro Göbel/ Peter Knorr.
Na siedmiu rozkładówkach spotkamy bohaterów, których znamy z imienia (są wymienieni na końcu książki), ale też tych bezimiennych. I powiem Wam, że to ich lubimy najbardziej, bo nic nas nie ogranicza. Możemy wymyślić im imię, zawód, ulubioną potrawę czy zajecie.
No właśnie. Zajęć mamy tu całe mnóstwo. Możemy popodglądać zwierzęta gospodarskie, wybrać się na ryby, poćwiczyć jazdę konną czy pobawić się w prawdziwej, indiańskiej wiosce. A kiedy zapadnie zmrok - czeka na nas potańcówka, ognisko i grill, a nawet urodziny z prawdziwym tortem! Wszyscy są razem, panuje wesoła atmosfera. Piękne, wakacyjne klimaty. Takie, do których tęskno. Gdzie ludzie są ze sobą, bez zachowania dystansu czy tym podobnych. Jest normalnie. I do bólu zwyczajnie. Tak, jak powinno być w wakacje, nie tylko w książkach.
Mój młodszy syn bardzo polubił rozkładówkę z gospodarstwem domowym. Pełno tu różnych zwierząt, są świnki taplające się w błocie, jest kot wygrzewający się na leżaku i pan z papugą na ramieniu uprawiający nordic walking. My ze starszym lubimy z kolei indiańską wioskę - pełną śmiechu dzieci, wigwamów i przeróżnych totemów. Aż przychodzi ochota, by taką odwiedzić.
Książkę polecamy. Cudowna rozrywka na pikniki i nie tylko. Rozwija wyobraźnię, mowę i kreatywne myślenie. I zachęca do wymyślania historii, które zapamiętamy na długo.
Ps. Fajne jest też to, że niektórzy bohaterowie są ciemnoskórzy. To cudowny wstęp do rozmów o różnicach, tolerancji itp.

Polubienia

Komentarze

Instagram