Książka o spełnianiu marzeń. Również tych biznesowych

Dzień dziecka to taki czas, w którym prezent możemy zrobić nie tylko naszym pociechom, ale również sobie. Tym bardziej, jeśli ma to być prezent książkowy. I jeśli tak bardzo stawia na spełnianie marzeń.
Tak właśnie. Bo mimo, iż z założenia jest to książka poniekąd biznesowa, wyjaśniająca dzieciom zagadnienia z dziedziny edukacji finansowej, to tak naprawdę jest to książka o spełnianiu. Siebie i swoich celów. Przynajmniej w moim odczuciu. Daje siłę i wiarę, że wszystko się uda, jeśli tylko znajdziemy pomysł na siebie.
Ta książka to 'Kot Biznesik (jak pewien zwykły kot został biznesmenem)' Arkadiusza Błażycy z ilustracjami Milany Popkovej. Została wydana przez Fundację Instytut Carla Mengera i znajdziecie ją na www.kotbiznesik.pl (podobnie zresztą jak wiele innych ciekawych książek, zajrzyjcie koniecznie!).
Ta książka to taki trochę słownik z zakresu wiedzy finansowej, trochę opowieść drogi i trochę - jak już wspomniałam - rzecz o tym, że warto spełniać swoje marzenia.
Kot Biznesik dorasta. Wie, że jak każdy dorosły kot powinien iść do pracy. Ale co mógłby robić? Nie ma do końca na siebie pomysłu I dlatego idzie pracować na łowisko do pana Etata. Praca tam jednak nie należy do tych z kategorii: spełnione marzenia. A do tego nie jest zbyt dochodowa. Ot wystarczy na przeżycie. A Biznesik chciałby podróżować. I to nie sam, a z rodziną.
Pewnego dnia spotyka w pracy Rysia Roberta. I nie wie jeszcze, że to spotkanie zmieni jego życie. A nowy przyjaciel okaże się tym, który niczym mistrz podzieli się z nim największymi biznesowymi i życiowymi tajemnicami. Co więcej - zaprowadzi go do kocich przedsiębiorców, z których każdy da Biznesikowi coś, co po połączeniu sprawi, że ten odmieni swoje życie.
Książka jest ciekawie napisana, ma fajnie powplatane elementy angielskiego. Jest też ładnie ilustrowana. Nie ma tu zbyt wiele rysunków, ale cieszą oko. Polecam nie tylko dzieciom. Ale również Wam, drodzy dorośli. Może ta książka będzie czymś, co zmieni Wasze życie. Tak, jak Ryś Robert zmienił postrzeganie świata naszego Kota Biznesika.

Polubienia

Komentarze

Instagram