Książka o sile samoakceptacji. Przepiękna i mądra

Porażka. Jak byłam mała słyszałam to słowo często. Za często. I w stosunku do siebie i do bliskich mi osób. Ale też do działań, które podejmowałam. Aż w końcu przestałam podejmować (chociaż tylko na chwilę), bo po co? Skoro i tak znowu zawiodę...
Kiedy tylko usłyszałam o tej książce wiedziałam, że nie może jej u nas zabraknąć. Że chce by moi synowie wiedzieli, że każdy z nas jest ważny. Każdy wartościowy. Że nikt nie jest porażką. Że oni są ważni. I, że mogą dokonać wielkich rzeczy. Jeśli tylko będą chcieli. Tak jak Barnabek - ale o tym za chwilę.
Przeczytałam ją najpierw sama. Długo płakałam. Niektóre blizny lubią otwierać się w najmniej sprzyjających momentach. Ale też po skończeniu lektury ogarnął mnie spokój. Bo to książka ze wszechmiar dobra, wspierająca i mądra. Książka biblia, dla każdego dziecka i każdego dorosłego.
Mówię o 'Projekcie Barnabek' The Fan Brothers (czyli Terry'ego, Erica i Devina Fan, przetłumaczona przez Joannę Wajs) wydanym przez Wydawnictwo Skład Papieru.
To przepiękny wizualnie traktat o poczuciu własnej wartości. I o samoakceptacji. O niezgodzie na szufladkowanie i etykietowanie. O tym, że kiedy czegoś bardzo chcemy, wszystko może się udać. Że warto wierzyć w swoje marzenia i, że nie zawsze i nie wszystko musi być doskonałe.
Tytułowy Barnabek to bohater, który powinien być gdzieś tam w każdym z nas. Niezłomny i wierny sobie. A do tego akceptujący siebie i to, jaki jest. A jest... W połowie myszą, a w połowie słoniem. Lubi fistaszki i ser. Stworzono go do bycia Zwierzęciem Doskonałym, ale... Coś poszło nie tak. Barnabek trafił w laboratorium na półkę projektów nieudanych. Porażek. Wiedział, że nie może tam zostać. Że chce uciec. I zabrać ze sobą przyjaciół - równie nieudanych, ale też wyjątkowych jak on.
Czy plan się uda? Czy stanie się, podobnie jak jego pomysłodawcy - porażką. I czym jest porażka? To pytanie, które zadał mi syn, kiedy czytaliśmy książkę. A później powiedział coś bardzo mądrego, co może stać się morałem tej recenzji:
'Bo wiesz mamo, każda porażka która nas zmusi do zrobienia czegoś, nie tylko do przyglądania się, to sukces'.
Tak więc świętujcie małe sukcesy. Każdego dnia. Najlepiej z Barnabkiem pod pachą i w sercu.

Jeśli książka Was zainteresowała, to zapewne ucieszy Was 30% rabatu na jej zakup. To możliwe z kodem DC30 ważnym do 24.12.2021 na stronie wydawnictwa www.skladpapieru.pl

Kod nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy kosztów dostawy.

Polubienia

Instagram