Książka nie tylko do czytania

To książka wyjątkowa, którą można nie tylko czytać. Jak to? Już mówię 😁
Zacznę od tego, że patronujemy jej i bardzo mnie to cieszy! To 'Księga niezwykłych zwierząt - do rysowania, zgadywania i wymyślania' Anny Olej-Kobus znanej jako AfrykAnka wydana przez Dwukropek. To - jak sam podtytuł wskazuje - książka do rysowania, zgadywania i wymyślania. Ogromna dawka wiedzy o zwierzętach podana w przystępny sposób. Dużo ru zabawy - a wiadomo, że bawiąc się przyswajamy więcej informacji. Wiedza podana w ten sposób jakoś łatwiej wchodzi do głowy i zostaje na dłużej niż suche fakty.
W książce ukazane są m.in. najbrzydsze zwierzęta świata. Nie wiem czy mieliście pojęcie o istnieniu np. ryby wędkarz, wampira zwyczajnego (który jest nie kim innym jak nietoperzem), gwiazdonosa amerykańskiego czy matamaty i golca? Bo ja nie miałam zielonego pojęcia, a teraz mogę brylować na imprezach 😁 - nie tylko tych przedszkolnych. Mamy tu też zwierzęta w których istnienie trudno uwierzyć - no bo weźmy np. takiego niebieskiego smoka, który tak naprawdę jest... Ślimakiem. I to wyjątkowo niebezpiecznym. Albo rybę, która składa się z samej głowy!
Ale nie tylko zwierzęta tu znajdziemy. Są też mapy, są przedziwne... Znaki drogowe, które ostrzegają przed zwierzętami na drodze i w okolicy. Są ptaki cudaki, są zagadki, labirynty, sudoku, krzyżówki. Jest miejsce do rysowania i zwierzęcy kalendarz. Wiedzieliście np., że w kwietniu jest dzień konia, w sierpniu - komara, a w grudniu lamy i małpy? No to już wiecie 😁 a jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej, to zajrzyjcie do tej książki. Bardzo polecamy. Najlepiej będą się z nią bawić dzieci szkolne, chociaż i mój 4,5-latek z uwagą słuchał, kiedy mu ją czytałam. A na zadania przyjdzie jeszcze czas. W końcu książki nie mają terminu przydatności do spożycia. To inwestycja i coś, co zostanie z nami na lata. Szczególnie jeśli jest tak ciekawe i najeżone aktywnościami jak 'Księga niezwykłych zwierząt'.
Ps. Oprócz ilustracji znajdują się tu też realne zdjęcia zwierząt. To bardzo fajny zabieg, bo uświadamia maluchom, że to nie są wymyślone, bajkowe istoty, ale coś, co istnieje naprawdę.

Polubienia

Komentarze

Instagram