Książka która wychwala wyobraźnię

Już Wam kiedyś pisałam, że jedną z cech, które doceniam u siebie najbardziej, jest wyobraźnia. Uwielbiam ją i bardzo się cieszę, że moi synowie chętnie rozwijają swoją - wymyślając wciąż i wciąż nowe, czasem nieprawdopodobne historie.
Pewnie dlatego wszystkim nam tak do gustu przypadła książka 'Zaczarowane przygody Tosi i Franka' Błażeja Przygodzkiego ze świetnymi ilustracjami Piotra Rychela. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga i trafiła do naszego top 10 ulubionych książek! ❤
To zbiór opowiadań o rodzeństwie - Tosi i Franku, którzy mają bardzo bujną wyobraźnię. Zaczyna się od sytuacji jakby żywcem wziętej z naszego domu. Dzieci wstają pierwsze i biegną budzić rodziców 😁 dziwnym trafem najczęściej zdarza im się to w weekendy 😉 jednak Tosia i Franek idą o krok dalej - kiedy widzą, jak rodzice smacznie śpią - postanawiają pójść do miasta po trochę pączków na śniadanie. Ten fragment zazwyczaj nieco zmieniam podczas czytania, dodaję tu kogoś dorosłego, bo przecież dzieci same po ulicach chodzić nie mogą! Jednak pojawiający się w dalszej części opowiadania czerwony ludzik z sygnalizacji świetlnej pozostaje w opowieści niezmieniony. A potrafi namieszać 😁 podobnie zresztą jak ptak, który zmaterializował się wprost z dziecięcego rysunku, renifery, dinozaur, a nawet... Dziewczynka z zapałkami!
Jest tu też rakieta, która potrafi przenosić w czasie (akurat wtedy, kiedy trzeba sprzątać pokój!), Praziemia pełna liliputów, które żyją pod ziemią, czy księżyc, któremu na imię Witold!
Wszystkie opowiadania okraszone są cudownymi ilustracjami. Może momentami nieco przerysowanymi, ale tak miało być. Podobnie jak to, że ilustracje miały wywoływać uśmiech - u nas się sprawdziło. Ilustracje bawią, czasem nawet wzruszają. Są bardzo w moim stylu i chociażby dla nich warto książkę mieć. Tym bardziej - że jest kilka fajnych rozkładówek.
Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się dalszą część przygód rodzeństwa. Zdążyłam ich bardzo polubić ❤

Polubienia

Instagram