Książka, którą będziecie czytać na okrągło!

Dzień dobry!
Dziś książka która mnie kompletnie porwała! I którą mogę czytać wciąż i wciąż, praktycznie 'Na okrągło' 🙂 ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka, a jej autorem jest Blossom Budney. Ilustracje to zasługa Vladimira Bobri.
Tekst, który znajdziemy w książce jest nie tylko rymowany. On jest uroczo rymowany! Jest w tym zasługa nie tylko autora, ale również Emilii Kiereś, która przygotowała przekład.
Książka po raz pierwszy ukazała się w latach 50. ubiegłego wieku (jak to brzmi! 😁), ale nic nie straciła na aktualności. Pewnie dlatego, bo i krągłości, okrągłości, koła (a nawet jeden kwadrat) od lat są takie same. Możemy więc okrągłości znaleźć i w pierścionkach i w globusie. Kształt koła ma tarcza telefonu (tak, jeszcze można spotkać gdzieniegdzie telefony z tarczą i super, że książka je pokazuje. Dzieci mogą oswoić się z tym widokiem i być może nie będą kiedyś zdziwione, kiedy napotkają na taki aparat) i kłębuszka wełny. Księżyc gdy jest w pełni, kółko graniaste z dziecięcych zabaw. Piłka i słońce i oczy okrągłe ze zdziwienia. Więcej już Wam nie wymienię, żebyście mieli zaskoczenie (tak, ładny rym się udał 😉).
Książka zachwyca nie tylko tekstem, ale też ilustracjami. Są w stylu retro, który uwielbiam. Cudownie się na nie patrzy, jeszcze cudowniej - ogląda je z dzieckiem. Tłumacząc mu świat i szukając wokół siebie krągłości. A wierzcie mi, po lekturze tej książki będziecie ich szukać wciąż i wciąż od nowa. Na okrągło 😁
Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram