Książka arcydzieło. O tym jak wiele znaczy każdy z nas

Dużo jest książek pięknych, subtelnych i wyjątkowych. Takich, w których można się zatracić.
Mało jest natomiast książek drogowskazów. Takich, które oprócz piękna, otulają i uświadamiają jak wiele znaczymy. Które potrafią nie tylko podnieść na duchu, ale i unieść na fali dobrych słów, myśli i uczuć.
Taka właśnie jest książka 'Może' Kobiego Yamady z ilustracjami Gabrielli Barouch.
Ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Levyz.
Sam sposób w jaki książka jest stworzona - z jakim pietyzmem i dokładnością wykonana - napawa dumą. I szczęściem, że są osoby, które wkładają całe serce w to co robią i stawiają na niesamowitą jakość. Tu nie ma niedociągnięć. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Poczawszy od pięknej, ilustrowanej obwoluty, poprzez okładkę z mieniącymi się w słońcu, tłoczonymi zdobieniami, po solidne szycie sprawiające, że strony rozkładają się na płasko i nic nam nie umyka w zgięciach przy grzbiecie.
No dobrze, ale jeszcze ważniejsze od sposobu wydania jest w tej książce to, co ze sobą niesie. A niesie najważniejsze słowa, jakie powinniśmy sobie powtarzać co dnia. Słowa świadczące o naszej wartości. Każdego z osobna. O tym, że każdy z nas pojawił się na świecie po coś - i dziewczynka w ptasiej czapce i plecaku z domkiem, który nosi dumnie niczym ślimak swoją skorupę. I świnka w czapce pilotce. I ty który czytasz te słowa. I ja, która je piszę. I autor tej cudownej książki i ilustratorka, a w końcu też wydawczyni. Drukarze i księgarze - wszyscy którzy opiekują się tym literackim dzieckiem i wydają je w dobre ręce.
Każdy z nas jest dla kogoś innego całym światem. Każdy. Bądźmy też całym światem sami dla siebie. Bo świat jest w każdym z nas. I każdego z nas woła. Zacznijmy więc żyć, bo właśnie po to tu jesteśmy.
***
Przytoczę Wam jeszcze recenzję mojego syn, której nie przebije nic. Szczerości dziecka bowiem nie da się przebić i podrobić.

- Mamo czuję się lekki jak piórko i kocham tę książkę. Wiesz, że ona jest mądra? I taka ciepła jest też - jak wieczory ostatnio. I będę do niej zaglądał caly czas. Żeby pamiętać o tym, co dobre.

Wy też zajrzyjcie. Z serca polecamy.

Polubienia

Komentarze

Instagram