Książeczki dla najmłodszych. Uwaga! rozwijają wyobraźnię

Lubię takie książki, które rozwijają wyobraźnię. Serwują nam coś, co po chwili okazuje się być zupełnie czymś innym. Książki z niespodzianką, książki z tajemnicą. I właśnie takie dwie chcę Wam dziś pokazać.
To wydana w ramach Akademii Mądrego Dziecka podseria Zwyczaje zwierząt - 'Chcę jeść!' oraz 'Chcę spać!' S&S Alliance z ilustracjami Bea Lema. Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Harperkids i skierowane są do najmłodszych. Ale tak naprawdę i starszaki będą miały z nimi ciekawie. Co tam starszaki, ja sama się świetnie bawiłam odkrywając jakie drzemią w nich tajemnice! 😁
W 'Chcę jeść!' miska z owsianką zamienia się nagle w polowanie! Oto rybka strzelczyk właśnie próbuje dopaść pająka. Cukierek to dwie mrówki miodowe, a ryba na talerzu staje się płetwalem błękitnym, który goni za krylem.
Oprócz ciekawych rozwiązań graficznych i mnogości zagadek - znajdziecie tutaj też sporo ciekawostek. I to takich, z którymi pewnie się nie spotkaliście. Świetnie nadadzą się do brylowania w towarzystwie 😉
Z kolei 'Chcę spać!' wprowadza nas w tematykę snu. Widzieliście, że rybki kiedy śpią mają otwarte oczy? A ich ogony poruszają się delikatnie? I wcale nie są butelką perfum, chociaż na pierwszy rzut oka takie sprawiają wrażenie 🙂 znajdziemy tu też senne zwyczaje koni czy żyraf. Oczywiście na początku wyglądających jak zupełnie co innego.
Ilustracje są bardzo fajne, a w tekście ukrywa się sporo wiedzy. Już sama forma książki robi dobre wrażenie. Pamiętam, jak ktoś mi kiedyś powiedział, że nie doklei przecież kawałka gazety, żeby mój artykuł zmieścił się w całości, że muszę go skrócić. A tu proszę bardzo - strona jest nie tyle doklejona, co tak umiejętnie zaprojektowana i złożona, że nic nie wystaje, a miejsca jest dwa razy więcej. I wszystko się mieści, a przy tym sprawia, że książka jest na swój sposób magiczna. Bardzo polecam, myślę, że będziecie zadowoleni.

Polubienia

Komentarze

Instagram