Królowa kryminału i jej barwna biografia

Moja mama sprawiła, że kocham książki. Ona, bibliotekarka, zakochana w słowach wychowywała mnie między półkami. Czytałam zanim jeszcze na dobre zaczęłam mówić 😁 to oczywiście żart, ale czułam jakby tak było. Przykład czerpała też od niej, bo czytała cały czas. Rankiem tuż po otworzeniu oczu i wieczorem, przed ich zamknięciem. Czyta zresztą nadal, ale już mniej i rzadziej... Szczególne miejsce w jest sercu zawsze zajmowała królowa kryminału. Dziś mogę z jej życiem zapoznać moich synów. Wszystko za sprawą serii Mali WIELCY od Smart Books. Jedną z bohaterek nowych części jest właśnie ona, 'Agatha Christie'. Autorką książki jest Maria Isabel Sánchez Vegara, a klimatyczne ilustracje to zasługa Elisy Munsó.
Agatha już od małego czytała z mamą książki i zawsze wymyślała własne zakończenie każdej z nich. Wojna odsunęła na trochę jej zainteresowania, ale dała dużo wiedzy, m.in. o truciznach i toksycznych substancjach, które poznała jako pielęgniarka. Po wojnie Christie zaczęła pisać książki. Zagmatwane historie detektywistyczne, gdzie trup słał się gęsto. Wymyśliła też postać Herkulesa Poirota, wybitnego detektywa i panny Marple - genialnej detektywki. Książek napisała ponad sto. Nadal są czytane przez ludzi na całym świecie. I rozbudzają wyobraźnię milionów.
W książce jak zwykle znajdziemy rys historyczny i krótką biografię wraz ze zdjęciami bohaterki na końcu.
Ilustracje w tej części są utrzymane w kolorystyce bialo-czarno-czerwonej z elementami szarości. Bardzo pasują do postaci Agathy. Są jakby pod nią stworzone. Tajemnicze i intrygujące. Bardzo lubię tę część i na pewno pokażę ją mojej mamie. Myślę, że się jej spodoba.

Polubienia

Komentarze

Instagram