Komiksy pełne wiedzy podanej w przystępny sposób

Dzień dobry!
Dziś przychodzę z komiksami z serii którą bardzo lubię - Najwybitniejsi Naukowcy od Egmont. Autorem jest Jordi Bayarri (scenariusz i rysunki), a towarzyszy mu Dani Seijas (kolory). W naszej biblioteczce znalazły się kolejne tomy: 'Einstein. Przeskok kwantowy' oraz 'Arystoteles. Głód wiedzy'. Oba komiksy mają niewielki, podłużny format - przypominają nieco notesy, albo małe albumy na zdjęcia - takie pierwsze skojarzenie. Rysunki są bardzo dopracowane i w pasującym mi stylu. Momentami przywodzą mi na myśl nieco serię Było sobie życie (szczególnie te z części o Arystotelesie). Oprócz komiksu mamy tu też przedstawienie postaci głównych, które w życiu naszych naukowców odegrały ważne role. Jest też zbiór szkiców i posłowie autorstwa dr Tomasza Rożka pełne ciekawostek i połączone z kalendarium - z najważniejszymi datami z życia bohaterów.
W części o Einsteinie poznajemy go jako małego chłopca o ogromnej wyobraźni. I to właśnie fakt, że potrafił wyobrażać sobie rzeczy niewyobrażalne - zaprowadził go tam, gdzie przez lata był i pracował nad de facto rozwojem ludzkości. I zapisał się w historii do tego stopnia, że obecnie nawet małe dzieci mają szansę dość szybko dowiedzieć się kim był. Bo znajdziemy go nie tylko w opracowaniach naukowych. On stał się swoistą ikoną, niczym najbardziej znani piosenkarze czy aktorzy.
Z kolei Arystoteles urodził się na długo przed każdym z nas. Jego ojciec był lekarzem, a chłopiec często towarzyszył mu w pracy. Niestety ojciec zmarł, a Arystoteles trafił pod opiekę krewnego - Proksenosa i zamieszkał z jego rodziną. Najbardziej lubił czytać i bacznie obserwował przyrodę. Krewny wpadł więc na pomysł, żeby chłopiec został filozofem i wysłał go do Aten, by uczył się od samego Platona... Co było dalej musicie sprawdzić w komiksie. Nie tylko Wasze dzieci dowiedzą się z niego wielu ciekawych rzeczy. Wy też. I za to najbardziej lubię książki skierowane do dzieci - oprócz tego, że w większości są bardzo mądre, to jeszcze przekazują w ciekawy sposób wiedzę. I sprawiają, że budzi się w nas głód wiedzy. Te komiksy będą ciekawą przekąską i kto wie, może zaostrzą Wasz apetyt na więcej? Polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram