Komiks wkracza do świata Minecraft

O ile do tej pory do Minecrafta miałam podejście dość obojętne, z małą nutką zaciekawienia, tak teraz, po lekturze komiksu dziejącego się w Świecie Podstawowym gry, zmieniłam zupełnie zdanie i chcę w to grać! 😁
Komiks który mnie zainteresował to 'Minecraft. Tom trzeci' od Wydawnictwa Egmont. Autorami są Sfé R. Monster (scenariusz), Sarah Graley (rysunki i okładka) oraz Stef Purenins (kolory).
Bohaterami są Candace, Evan, Grace, Tobi i Tyler. Przyjaciele trafiają na uszkodzony portal, który przenosi ich do dziwnego zakątka Netheru. Pojawia się też Grace, która ma się stać ich przewodniczką. Czy jednak będzie mogła im pomóc? A może sprawy poukładają się zupełnie inaczej i nasza ekipa będzie musiała sobie poradzić sama? Tego wszystkiego dowiecie się z komiksu. Bardzo podoba mi się sposób w jaki jest narysowany. Momentami trochę kojarzy mi się z mangą, zachwyca mnie mnogość kolorów i symboli oraz umiejętnie wpasowane dokonania techniczne naszych czasów - jak chociażby laptopy czy telefony z czatami, smsami, etc.
W komiksie, oprócz wciągającej historii, jest również to, co bardzo lubię - mianowicie pokazanie procesu twórczego od kuchni. Mamy tu bowiem Minecraft Szkicownik z komentarzem Sarah Graley. Mamy tu zarówno pokazane etapy projektowania postaci, jak i tworzenia ilustracji na okładkę oraz tworzenie stron.
Polecam nie tylko miłośnikom Minecrafta!

Polubienia

Instagram