Komiks piękny jak letnie wiśnie w słońcu

Strasznie nie lubię książkowych serii, gdzie jedna część ściśle wiąże się z kolejną by razem stworzyć piękną, pełną opowieść. A wiecie dlaczego? Bo później muszę sięgać po kolejne części, albo gdzieś spod ziemi wynajdywać poprzednie 😄 natura zbieracza. Czasem odstępuję od tej zasady, jeśli nie ma wielkiego love. Tym razem nie odpuszczę. Bo w Wisience się zakochałam!
Wszystko za sprawą czwartego tomu komiksowej serii 'Pamiętniki Wisienki. Bogini bez oblicza'. Autorem scenariusza jest Joris Chamblain, a rysunki to zasługa Aurélie Neyret. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont w serii Klub Świata Komiksu.
Wisienka w tym tomie kończy 12 lat. Z tej okazji mama postanawia zabrać ją w podróż, której zwieńczeniem jest tygodniowy pobyt we Dworze Stu Tajemnic, gdzie główną atrakcją jest rozwiązywanie różnych, kryminalnych zagadek. A zagadki Wisienka uwielbia. Podobnie jak jej przyjaciółki - Lina i Erika, które z okazji urodzin wręczają jej album pełen literackich opisów przypadkowych postaci, sporządzonych niegdyś przez nią samą. Jednak brakuje w nim jednej, kluczowej karteczki. Karteczki, która będzie miała duże znaczenie. Podobnie jak pewna pisarka, przyjaciółka Wisienki, której bardzo nie lubi jej mama... Jeśli dodamy do tego obraz bez twarzy i sympatycznego syna właścicieli dworku, to mamy przygodę, którą będziecie czytać z wypiekami na twarzy.
Cudne w tym komiksie jest wszystko. Historia, postaci i rysunki. A również to, że oprócz tradycyjnych okienek i rynków - tak dobrze znanych z tradycyjnych komiksów - mamy tu też kartki z albumu Wisienki, z jej pamiętnika. To ciekawy przerywnik i cudowny zabieg sprawiający, ze jesteśmy jeszcze bliżej głównej bohaterki. Poznajemy ją najbardziej jak się da - czytając osobiste zapiski dziewczynki. Zapiski, z których wyłania się historia tak urzekająca i przenosząca do świata marzeń, że musicie ją poznać. Bardzo polecam! Nie tylko dla dzieci i młodzieży. Mamy też się nieźle wkręcą w opowieść Wisienki. A ja już czekam na kolejny tom, który ukaże się w październiku. W sam raz na moje urodziny 😄

Polubienia

Komentarze

Instagram