Komiks o silnych kobietach dla silnych dziewczyn

Pamiętacie jak pisałam o kobietach w komiksach? To dziś będzie kolejna. A raczej kolejne. Nie dość, że silne i mądre, to jeszcze waleczne, wspierające - nie tylko siebie nawzajem - i ciekawe życia.
Takie są Diana i Alia - bohaterki kolejnej DC powieści graficznej 13+ od Egmont. Nosi ona tytuł 'Wonder Woman. Zwiastuna wojny' i jest adaptacją bestsellerowej powieści Leigh Bardugo. Scenariusz przygotował Louise Simonson, a rysunki to zasługa Kit Seaton. O kolory zadbała Sara Woolley, a postać Wonder Woman stworzył William Moulton Marston.
Diana, księżniczka Amazonek jeszcze nie wie, że w przyszłości stanie się potężną Wonder Woman. Zanim to jednak nastąpi, dziewczyna wplącze się w pewną sytuację i wszystko pójdzie nie do końca po jej myśli. Zamiast zaimponować swoim siostrom wojowniczkom - złamie święte prawo swojego ludu. A na dodatek uratuje śmiertelniczkę. Ale czy oby na pewno uratowana Alia jest zwyczajną dziewczyną?
Dowiecie się z komiksu. Są tu emocje, jest zawrotną akcja, a nawet pierwsze, nieśmiałe uczucia i duża dawka przyjaźni. Są dwa światy, jest walka dobra ze złem. Są silne kobiety, od których naprawdę wiele zależy. Są w końcu świetne rysunki, bardzo szczegółowe. Momentami fantastyczne, innym razem całkiem zwyczajne - tak jak życie.
To komiks świetny dla młodzieży i dla dorosłych. Na pewno spodoba się nie tylko damskiej części czytelników. Świetnie wprowadza w świat Wonder Woman i wpisuje się w uniwersum DC. Będzie dobrym zwiastunem np. do filmów o wojowniczej Amazonce.

Polubienia

Komentarze

Instagram