Komiks nie tylko dla tancerzy

Od dziecka uwielbiałam wszystko co związane z tańcem. Kiedyś nawet próbowałam swoich sił w balecie, ale... Cóż, wybrałam czekoladę 😁
Jednak do tej pory mam do niego sentyment. Podobnie jak do tanecznych programów, filmów ('Roztańczonego buntownika' i 'Dirty dancing' znam na pamięć) i książek.
Tym razem trafił mi się taneczny komiks, przy lekturze którego bawiłam się świetnie. I czułam, jakbym oglądała jakiś młodzieżowy serial z tańcem w roli głównej. Komiks ten to 'Studio tańca' autorstwa Crip (Christophe Piron - rysunki) i BéKa (duet Bertrand Escaich i Caroline Roque - scenariusz) z kolorami od Maëla Cosson. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont w serii Komiksy są super!. To czwarta część, jaka ukazała się w Polsce. Zawiera trzy tomy oryginalne: 10-12.
Bohaterkami są trzy przyjaciółki: Julia, Alia i Lusia. Wszystkie kochają taniec, zaczynają interesować się chłopakami, uwielbiają ciuchy i zajęcia w studiu tańca do którego uczęszczają. Są tu też bohaterowie pobocznicy, którzy jednak również odgrywają ważną rolę w opowieści. Jest Różyczka - młodsza siostra Julki, która stara się jej dorównać. Jest Carla - nielubiana koleżanka, Evan - ukochany Alii, pani Anna i inni nauczyciele ze studia. To oni pomagają dziewczynom w przygotowaniach do dwóch spektakli tanecznych - 'Królowej Śniegu' i 'Afrykańskiej opowieści'. Jak wypadną dziewczyny i czy spektakle okażą się sukcesem? Dowiecie się czytając komiks. Podobnie jak tego - czy miłość Alii i Evana przetrwa rozłąkę, jaką będzie wyjazd dziewczyn do Sewilli na kurs flamenco.
Oprócz z trzech głównych opowieści jest tu też dużo krótszych scenek rodzajowych, które są wplecione w opowieść główną, a przy tym robią fajne tło obyczajowe. Są tu wspierający rodzice, znikająca sukienka z przedstawienia i koleżanka... Koszykarka! Są też słodkie pokusy wprost z cukierni i taniec na śniegu.
To komiks w którym zakochają się miłośnicy tańca, młodzieżowych opowieści i pięknych, a przy tym humorystycznych ilustracji.
Ps. Bardzo fajne jest to, że w komiksie każde z użytych pojęć z zakresu baletu jest wyjaśnione i opisane. Duży plus za to!

Polubienia

Komentarze

Instagram