Komiks, który Was rozśmieszy, ale i wzruszy

Dobry wieczór!
Dziś będzie komiks. Fajny, zabawny, nadający się już dla 5-latków. Ale świetnie sprawdzi się też dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. To 'Pikapidula. Jupijajej' od Wydawnictwa Egmont (w ramach Klubu Świata Komiksu). Autorką scenariusza i rysunków jest Agnieszka Surma.
To opowieść o dziewczynce, Adzie, która zamiast na jakieś wymyślne wakacje musiała pojechać do dziadków na wieś. Wcale jej się nie chciało, bała się, że będzie straszna nuda. No bo co niby miałaby robić z dziadkami? Karmić ich ozdobne kurki? Siedzieć i gapić się na przyrodę? Nuuuuda 😁 na szczęście dziadkowie są pomysłowi i... Postanawiają zafundować wnuczce wakacje na Dzikim Zachodzie. Jak to możliwe? Sprawdźcie sami. Wspomnę tylko, że prawdziwe kowbojki robią zakupy w sklepie Ciuchciuch City, uczą się za rzucania lassa i jeżdżenia na koniu. Mogą też spotkać na swojej drodze... Indian! Jak się to spotkanie skończy? Poczytajcie.
Rysunki są bardzo przyjemne, przejrzyste i zabawne. Zabawny jest też scenariusz. Żarty nie są wymuszone, a czytając komiks ma się wrażenie (przynajmniej ja) jakby się momentami czytało o własnym dziecku i jego perypetiach.

Polubienia

Instagram