Komiks, który pokochacie!

Bardzo lubię kolorowe komiksy. Takie lekko przerysowane, na które wystarczy spojrzeć, żeby wiedzieć, że będzie zabawnie. Ale też mądrze i ciekawie.
I taka właśnie jest seria, o której chcę Wam dziś nieco opowiedzieć. To 'Ernest i Rebeka' - tom 3 'Na ratunek!'. Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco, zaś rysownikiem włoski grafik Antonello Dalena. Kolory to zasługa Cecilii Giumento i Hélène Lenoble.
Rebeka bardzo się cieszy, bo już niebawem skończy siedem lat. I może od zwykłej siedmiolatki niewiele by ją różniło, gdyby nie fakt, że w życiu towarzyszy jej Ernest, który jest... Mikrobem! Czasem zamienia się w plecak, innym razem przybiera postać myszki. Ale zawsze jest z Rebeką, już od najmłodszych lat (ostatnia część przygód w tym tomie opowiada o dzieciństwie dziewczynki i tym, skąd w ogóle wziął się Ernest). Rebeka ma też psa Rakietę i ulubionego nauczyciela - pana Rebauda. Jednak żeby nie było tak kolorowo - jest też zła nauczycielka - pani Bello zwana przez Rebekę Czarownicą...
W tym komiksie jest i przyjaźń i trudne tematy. Wątki które mogą stać się powodem do rozmowy na temat rozwodu rodziców i tego jak może wpłynąć na zachwowanie dzieci, głównie tych nastoletnich (Koralia i wszystko to, co przeżywa). I ogólnie dużo tu jest o zachowaniach nastolatków. Lektura o tyleż przywołując a wspomnienia, co i - czytana z perspektywy rodzica - dająca do myślenia 😁 można też rozmyślać nad tym jaki powinien być nauczyciel, a czego mu robić nie wypada (na przykładzie pana Rebauda i pani Bello).
Dużo tu szkolnej rzeczywistości, ale i zwykłego życia. Pokonywania swoich lęków - jak chociażby ten przed upadkiem, kiedy z roweru odepniemy dodatkowe kółka. Jest też temat samodzielności - widzianej z różnych perspektyw. A do tego są tu szkolni piraci! Cała drużyna!
Warto jeszcze dodać, że album zawiera trzy tomy oryginalne: 'Na ratunek!', 'Dzień inny niż wszystkie' i 'Operacja "Ernest"'. Mamy tu więc dużo czytania w jednym tomie. My pewnie sięgniemy po poprzednie, bo czytało się wyjątkowo dobrze 😁 seria zalicza się do kolekcji Komiksy są super! wydawanej przez Egmont.
Ps. Na końcu tomu znajdziemy coś co najpierwszy rzut oka przypomina album absolwentów, a jest ni mniej niż więcej jak przedstawieniem różnych mikrobów - tych mniej i tych bardziej sympatycznych 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram