Kolorowanie i czytanie - da się to pogodzić

'Więc chodź, pomaluj mój świat...' chciałoby się zaśpiewać w ten ponury poniedziałek. A jako, że śpiewać nie umiem, to chociaż pomaluję. Albo jeszcze lepiej - dam dzieciom kredki i mazaki, niech one kolorują, a ja napiszę Wam recenzję 😁 brzmi jak plan doskonały.

Będzie kolorowanka i to nie byle jaka. Jedną z tej serii już Wam kiedy pokazywałam, o czołgach. Ta jest równie fajna. To 'Kolorowa edukacja. Pojazdy' Anny Paczuskiej z ilustracjami Anny Staniszewskiej. Ukazała się nakładem Wydawnictwa RM.

Oprócz pojazdów do kolorowania znajdziemy tu też naklejki, które należy umieścić w odpowiednich miejscach na stronach. Każdy pojazd jest nie tylko pokazany, ale również opisany. I to w bardzo ciekawy sposób. Bowiem każdy z nich sam opowiada o sobie! I tak koparka wspomina o tym, że jest niezastąpiona na każdej budowie, ale pracuje też w kopalniach, żwirowniach i kamieniołomach. Kamper jest małym domem na kółkach (tak, moje starsze dziecko ma teraz zajawkę na kampera. I to nie mniejszą niż my z mężem 😂) - jest tu mały salon, toaleta, kuchnia z lodówką, kuchenka i zlew, a także łóżko, stół, a czasem nawet telewizor. Ale co najważniejsze - dowiezie nas wszędzie tam gdzie chcemy. I nie będzie trzeba spać w namiocie (nie oszukujmy się, kości już nie te 😁). W książce znajdziemy też wyznania m.in.: lawety, śmieciarki, osobówki, motocykla, kombajnu, wozu strażackiego, autobusy, pociągu, metra, walca czy roweru.

Naklejki, które znajdziemy na specjalnej zbiorczej wklejce w środku, przeniesione w odpowiednie miejsca - mogą posłużyć za kolorystyczny wzór do malowania każdego pojazdu. Dodatkowo są na nich liczby - odpowiadające tym w książce. Może to być świetne wprowadzenie do nauki liczenia.

Ta książka pomoże w rozwijaniu motoryki małej, w ćwiczeniu paluszków i rozbudzi chęć wiedzy nie tylko o pojazdach, ale i o świecie. No bo jak już powiemy dziecku do czego służy kamper, zaczną się rozmowy o tym, gdzie nas zawiezie jak już w końcu, za rok i dzień (!) go kupimy 😁😂

Bardzo polecamy i idziemy kolorować!

Polubienia

Komentarze

Instagram