Kocia Szajka powraca! Tym razem w miłosno-świątecznym nastroju

Ależ to piękna opowieść o miłości! Więcej nie zdradzę, ale mam nadzieję, że rozbudziłam Wasze apetyty 😁
W przypadku tej serii jesteśmy ze starszakiem nie do końca obiektywni, bo... Ją uwielbiamy! Koty, pani aspirantka, Cieszyn - wszystko to tworzy niesamowity klimat i sprawia, że tę serię się pamięta i chętnie do niej wraca. Właśnie nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci ukazała się kolejna część - 'Kocia Szajka i napad na moście'. Autorką jest Agata Romaniuk, a ilustracje przygotowała Malwina Hajduk.
Tym razem Kocia Szajka nie jest do końca skóra do pomocy. A to dlatego, że Boże Narodzenie coraz bliżej i koty wpadły już w tryb świąteczny. Jednak kiedy dowiadują się, że trzeba pomóc lubianemu przez wszystkich listonoszowi - szybko ruszają do akcji.
Listonosz Maurycy Moiczek został napadnięty na moście, podczas kiedy patrzył na Olzę. Ktoś podjechał do niego rowerem i... Wyrwał mu torbę! A potem szybko uciekł. Nie wiadomo czy był to mężczyzna, czy kobieta. Wiadomo za to, że sprawa ma charakter międzynarodowy, bo do zdarzenia doszło na granicy polsko-czeskiej. Walerka Koczy - znana z poprzednich części aspirantka - wie, że sprawa jest nad wyraz delikatna. Dlatego zamiast prosić o pomoc kolegów po fachu z Czech - udaje się po pomoc do Kociej Szajki. Pojawia się też nowy bohater - czeski kocur Maly Jižik. Niemałą rolę w śledztwie odegra też pewna wrona Wanda i kilka innych osób. A zamiast strasznie będzie zimowo, przytulnie i bardzo, bardzo miłośnie.
Szajka jak zwykle rozbawi powiedzonkami, zachwyci intelektem i zaskoczy sprytem. Rozwiązanie zagadki dostarczy wielu emocji - przynajmniej w naszym wypadku tak było 😁
Całości jak zwykle dopełniają ilustracje. Mój syn powiedział, że nie widział nigdy lepszej i bardziej zawadiackiej szajki i ja się z nim w pełni zgadzam, wpatrując się w ślepia (a raczej jedno 😁) Morfeusza. Polecamy!
Ps. Jest też trochę miejsca poświęconego na dbanie o klimat - gdzie liczą się nawet małe rzeczy. Ogromny plus za przemycenie tak ważnego tematu!

Polubienia

Instagram