Kiedy historia i przyroda grają pierwsze skrzypce

Lubicie książki drogi? Ja całkiem. Szczególnie, jeśli są tak ciekawe i pięknie zilustrowane, jak 'Królik i Żaba w Krainie Wielkiego Łuku Warty'. To przewodnik z naklejkami dla dzieci z tekstami opracowanymi przez Joannę Tyluś Malak, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Kurza Stopka.
Muszę na wstępie pochwalić za formę wydania i za miejsce na samym początku książki służące do jej personalizacji. Co to oznacza? Nic innego, że dziecko może książkę podpisać. Zauważam u mojego czterolatka, że podpisywać chce wszystko, bo wszystko jest jego 😂🤦‍♂️ dlatego książki z taką wizytówką są obecnie u nas w cenie.
Na kolejnych stronach zaczyna się wędrówka. Razem z Królikiem i Żabką przemierzamy Krainę Wielkiego Łuku Warty. Podróż zaczyna się w 1400 roku, w październiku, a kończy we wrześniu obecnych czasów. Ile więc wędrowaliśmy? Rok? A może przez tysiąclecia? To książka fajna do poruszania tematyki czasu w ogóle. I do poruszania również innych tematów. Tę książkę czyta się jak... internet - wyszukiwarkę Googla czy Wikipedię! Są tu ciekawostki, są fakty, jest opis obyczajów czy kulinariów - zbilansowana wiedza, wszystko w jednym miejscu. Książkę docenią nie tylko ci, którzy interesują się historią, ale też miłośnicy natury i... Ciekawych ilustracji. Świetnie też sprawdzi się przy nauczaniu metodą Montessori - właśnie przez owe ilustracje. Są tu nawet czołgi, co dojrzał mój starszy syn, prawdziwy ekspert w tejże materii. Czołgi znajdzie nawet tam, gdzie ich nie ma 😂 tutaj są, jak to stwierdził - 'narysowane bardzo ładnie, jak żywe'.
Jest tu coś jeszcze, co spodoba się szczególnie młodszym dzieciom - naklejki z wizerunkami zwierząt i ptaków. W książce są wyznaczone miejsca w których można je nakleić. Ale tak naprawdę - wszystko zależy od inwencji dziecka. U nas niektóre wylądowały na szafie, a inne na ubraniach. Na szczęście udało się odkleić je bez szwanku 😂🙈
A! Są tu też legendy, które zachęcają do odwiedzenia wymienionych miejsc. M.in. o Konopnicy czy Siemkowicach.
Całość idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci żądnych wiedzy :) to naprawdę kawał dobrej roboty ♥️

Polubienia

Komentarze

Instagram