Karty do zabaw w czytanie

Witajcie! Dziś nie będzie książki, ale będzie recenzja. I to czegoś, co do czytania jest niezbędne :) szczególnie dla tych najmniejszych. Mówię o specjalnych kartach obrazkowo-słownych od @pankartek (profil znajdziecie na Instagramie).
Kartek to zestaw 55 kart do zabawy w czytanie. Przygotowane przez... Dzieci dla młodszego rodzeństwa. Pod czujnym okiem i z małą pomocą rodziców. Koniecznie zajrzyjcie na ich profil, bo jest tam po prostu ładnie. A do tego miło, swojsko i bardzo przytulnie :)
Ale, wracając do kart. Jest ich, tak jak już wspomniałam, 55 i służą do zabawy w czytanie. Bo nauka przez zabawę jest najlepszą formą. Karty rozwijają wyobraźnię, jest wiele sposobów na zabawę. Kilka z nich twórcy umieścili na dodatkowej, 56 karcie, która zawiera też informator dla rodziców. Jest nieco większa, nie tak kolorowa i nie ma zaokrąglonych rogów. No właśnie, przejdźmy do tego jak karty wyglądają. Wszystkie mają zaokrąglone rogi, co bardzo ułatwia zabawę już roczniakowi. Można go bez obaw na chwilę zostawić z kartami. Nawet jeśli wsadzi sobie jakąś do oka, to raczej go nie wykłuje ;) karty są nieco większe niż zwyczajowe karty obrazkowe. To bardzo dobry zamysł, bo przez to są poręczniejsze. Są solidnie wykonane, dość twarde, ale elastyczne. Zgięte da się łatwo wyprostować - co ważne przy maluchach, które wszystko muszą same ;) po jednej stronie mamy środkowo położony czarny napis na białym tle, a po drugiej - centralną ilustrację i powtórzony ten sam napis, który jest nazwą danej rzeczy. Co fajne - przy karcie mamy i taty nie znajdziemy infantylnych rysunków z uśmiechniętymi buziami a... Aparat fotograficzny i odbitki. Może to zachęta aby wkleić tam swoje zdjęcie? Interpretacja należy do Was. Całość zapakowana w prosty, piękny woreczek, ściągany troczkami. Idealne na prezent. Gra jest przeznaczona do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Grać można praktycznie wszędzie - w domu, na pikniku, w samochodzie. Karty zmieszczą się bez problemu w torebce czy plecaku, a dzięki woreczkowi nie pogubią się i nie wypadną. Bardzo polecamy. Moje dzieciaki zakochane, młody w obrazkach, starszy cały czas chce patrzeć na tekst ;) jeśli zamówicie teraz - może jeszcze zdążycie przed świętami.

Polubienia

Komentarze

Instagram