Kapelusz pełen opowieści

Są takie książki, które miło jest czytać. Które wciągają, przenoszą do innego świata już od pierwszych słów. I taka właśnie jest księga, którą dziś mam dla Was. To 'Kapelusz opowieści' z serii Poczytaj że mną od Harperkids. Autorami są polscy pisarze - ci z czołówki. Podobnie jest w przypadku ilustratorów. W środku znajdziemy siedem opowieści z różnych gatunków literackich. I tak, mamy tu baśń, fantasy (razy dwa), reportaż, dziennik, opowieść przygodową i kryminał.
Przed opowieściami znajdziemy cechy każdego z gatunków. To przydatne zapewne okaże się w szkole, kiedy owe gatunki będą omawiane. Ale powiem Wam, że w życiu też się przydaje - ot tak, po prostu, żeby wiedzieć co się czyta. I oprócz skupiania się na fabule i bohaterach - widzieć coś jeszcze.
Nam bardzo spodobała się 'Baśń o świętym spokoju' Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Sztymy. To opowieść o królu, pięknej dziewczynie i o trochę o tym, że święty spokój kończy się wraz z narodzinami potomka 😉 chyba każdy z nas, rodziców, coś o tym wie 😁 nie brakuje tu też smoków, co spotkało się z ogromną radością moich synów.
Reportaż w którym mały chłopiec wykazał się ogromną odwagą i uratował życie psa spotkał się z naszym wzruszeniem. Dziennik zaciekawił, a kryminał momentami mrozik krew w żyłach.
Chłopcom spodobały się też bardzo ilustracje Agaty Kopff z opowiadania fantasy 'Kuba, smok i kosmiczny bałagan' autorstwa Jarosława Kaczmarka.
Na końcu książki jest też garść ciekawostek na temat czytania. Np. o tym, że w książkach dla dzieci występuje 2 razy więcej słów niż w programach telewizyjnych. A 20 minut wspólnego czytania codziennie to aż... Milion słów, które dziecko usłyszy rocznie! Bądźmy więc milionerami. Czytajmy dzieciom!
Książkę bardzo polecamy. To ponad 200 (a nawet prawie 300) stron wyśmienitej rozrywki. W sam raz na długie, jesienne wieczory. Tym bardziej, że przez mnogość gatunków, autorów i ilustratorów książka się nie nudzi.
Ps. Jest tu też opowieść o strażaku! Wszyscy fani będą zachwyceni 😉

Polubienia

Komentarze

Instagram